Apspriež šīgada lūšu limitu

Sākums » Aktualitātes » 2018

Apspriež šīgada lūšu limitu
Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks piedalījās ikgadējas lūšu medību limita apspriešanas sanāksmē Valsts meža dienestā.

22.11.2018.

"Sanāksmē piedalījās ne tikai Valsts meža dienesta un valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" darbinieki, mežzinātnes institūta "Silava" pārstāvji  un mednieku organizāciju vadītāji, bet arī dabas aizsardzības organizāciju pārstāvji un laikraksta “Neatkarīgās Tukuma ziņas”  ārštata žurnāliste Astrīda Notte, kura izdeva ļoti tendenciozus jautājumus," tā Haralds Barviks.

 

"Rezultāts – tika pieņemts lēmums, ka nomedīšanas apmērs būs iepriekšējā gada līmeni – 150 lūšu– un arī medības notiks pēc iepriekšējā gada sistēmas: līdz gadu mijai medīsim sadalītu kvotu pa reģioniem. Pēc jaunā gada atlikušo kvotas daļu. Par to būs Valsts meža dienesta rīkojums.

 

Valsts meža dienesta un zinātnieku vērtējumā šāds nomedīšanas apjoms un kārtība ir optimāla. Arī es iestājos, lai šis limits tiktu saglabāts, pamatojoties uz zinātnieku pētījumu materiāliem.

 

Izskanēja idejas, ka vajadzētu saīsināt sezonu un nemedīt bezsniega apstākļos. Tas ir visai utopiski, jo pie mums bezsniega apstākļi iespējami arī visu ziemu. Sezonas saīsināšana arī nav aktuāla, jo nomedījamais limits nekādu kaitējumu populācijai nenodara. Ja nākotnē šķitīs, ka tā tomēr notiek, mainās populācijas vecuma struktūra, es redzu iespēju sezonas saīsināšanu pavasara pusē.

 

Tāpat no zinātnieku puses izskanēja aicinājums sezonas sākumā censties vispirms medīt jaunos lūšus."