Latvijai 5.vieta Eiropas čempionātā

Sākums » Aktualitātes » 2018

Latvijai 5.vieta Eiropas čempionātā
Piesaukt briedi, atdarinot tā balsi - tā ir patiesa māksla. Šogad Slovākijā jau 20.reizi notika Staltbriežu piebaurotāju Eiropas čempionāts. Latvijā tajā piedalās tikai trešo reizi un tiek uzskatīta par pastarīti starp briežu piebaurošanas nācijām.

03.09.2018.

Šogad Latviju čempionātā pārstāvēja baurotāji Oskars Treilihs, Jānis Misiņš, Kaspars Lārmanis, kā arī tiesnesis Raimo Jansons un komandas vadītāja Linda Dombrovska.

Pirmajā čempionātā Ungārijā tikai viens no Latvijas dalībniekiem - Oskars Kalniņš - tika finālā, pagājušā gadā arī finālā tika tikai viens latvietis - Jānis Misiņš. Ņemot vērā citu valstu ilgās tradīcijas šajās sacensībās, tas jau mums bija liels sasniegums. Igauņiem līdz šim vēl nebija izdvies iekļūt finālā, savukārt lietuvieši bija diezgan augstus rezultātus sasnieguši. Pagājušā gadā Lietuvas baurotājs izcīnīja 7.vietu, un tas baltiešiem bija milzīgs sasniegums.
 
Slovākijā startam latvieši gatavojās gana nopietni. Pēc pirmajām divām kārtām finālā iekļuva divi latvieši - Kaspars Lārmanis un Oskars Treilihs, visi trīs Lietuvas baurotāji un pirmo reizi arī Igaunijas pārstāvis. Finālā pēc divām disciplīnām piedalās puse no baurotājiem. Parasti uz augstām vietām neceram, jo čehiem, slovākiem, poļiem ir ļoti spēcīgi baurotāji. Tomēr šoreiz veiksme, prasmes un zvaigznes nostājās mums labvēlīgā stāvoklī. Oskaram Treiliham izdevās iegūt augsto 5.vietu Eiropas čempionātā. Pirmā vieta šogad Francijai. Tomēr mēs esam sevi skaļi pieteikuši kā baurotāju nāciju.