Medības ir vajadzīgas – tas ir svarīgs dabas resursu apsaimniekošanas veids!

Sākums » Aktualitātes » 2018

Medības ir vajadzīgas – tas ir svarīgs dabas resursu apsaimniekošanas veids!
Šodien Rīgā AS "Latvijas valsts meži" telpās, notika konference "Medības 2018", kuras laikā mednieki, meža apsaimniekotāji un citi jomas profesionāļi diskutēja par medību lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un medību resursu administrēšanu.

16.02.2018.

Konferenci jau otro gadu rīkoja zvērinātu advokātu birojs "BDO Law" un finanšu konsultāciju birojs "BDO Latvia" sadarbībā ar medību nozares organizācijām.

 

Konferencē raisījās auglīgas diskusijas par medību un noteiktu tautsaimniecības nozaru mijiedarbību, pareizas finanšu uzskaites nozīmi medību saimniecībā, mūsdienu medniekiem izvirzāmajām kvalifikācijas un ētikas prasībām, kā arī mednieku, sabiedrības un dabas aizsardzības organizāciju mijiedarbību.

 

Pasākumā piedalījās arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

"Mūsdienīgā sabiedrībā medības sen vairs nav izklaide, bet viens no vides apsaimniekošanas un daudzu savvaļas dzīvnieku sugu populācijas regulēšanas instrumentiem," uzsvēra Jānis Dūklavs. "Ar medību palīdzību tiek regulētas un stabilā lielumā uzturētas medījamo dzīvnieku populācijas, veicināta ekoloģiskā stabilitāte un bioloģiskā daudzveidība. Medību saimniecība var efektīvi darboties tikai tad, ja tiek ievērotas vides un saimnieciskās intereses. Tāpēc medniekiem ir jāapzinās savs pienākums, loma dabā un sabiedrībā, kā arī jābūt pietiekami kvalificētiem un izglītotiem."

 

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks izteica cerību, ka šāda konference arī turpmāk būs lieliska tradīcija.

 

"Tieši šeit un šodien smēlos jaunas vērtīgas atziņas, ir viela pārdomām, ir par ko pakonsultēties ar saviem kolēģiem un padomāt par risinājumiem. Viens no šīs konferences kopsaucējiem – mednieku ētikas kodekss. Pie šī jautājuma strādājam gan mēs, Latvijas Mednieku asociācija, gan kolēģi Latvijas Mednieku savienībā. Kad sāks parādīties pirmie rezultāti, liksim idejas kopā. Tāpat piesaistīsim Valsts meža dienestu, uzņēmumu "Latvijas Valsts meži" un pārējās ieinteresētās puses, lai mednieku goda kodekss būtu pilnvērtīgs," tā Haralds Barviks.