Mednieka loma Eiropā - kā par to pastāstīt sabiedrībai

Sākums » Aktualitātes » 2018

Mednieka loma Eiropā - kā par to pastāstīt sabiedrībai
Medības ir neatņemama Eiropas kultūras sastāvdaļa, kas nodrošina ciešu saikni starp dabu un veselīgu ēdienu miljoniem cilvēku. Ilgtspējīgas medības nodrošina sociālus, ekonomiskus un dabas aizsardzības labumus vietējām cilvēku kopienām Eiropas lauku reģionos. Ir nepieciešama efektīva komunikācija, lai nodrošinātu to, ka medību vērtību novērtē un izprot.

13.11.2018.

6.novembrī Eiropas Parlamentā notika konference “Mednieka loma Eiropā - kā par to pastāstīt sabiedrībai”, uzsverot daudz un dažādu efektīvu metožu, kas ļauj pastāstīt par medību vērtību. 


“Medību gaļa ir labākais piemērs tam, kāda vērtība ir ilgtspējīgām medībām, tādēļ par to vairāk jārunā, lai nodrošinātu medībām nākotni,” stāstīja žurnāla “Halali” galvenais redaktors Olivers Dorns. “Medījums no meža ir perfekts piemērs tam, kā popularizēt medības. Tas ir augstākās klases, veselīgs un dabīgs produkts, kas pārliecinās daudzus par to, ka medībām ir vērtība."

 

Video skaties šeit: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=bn9NocTrl9Y

 

Savukārt Maltas Mednieku un dabas aizsardzības federācijas prezidents Jozefs Periči Kalascione (Joseph Perici Calascione) uzsvēra to, ka ir jārunā par tradīciju un ilgtspējīgu medību pieredzi. Tika runāts par izaicinājumiem, ar ko jāsaskaras, aizstāvot tradicionālus medību veidus, tāpat tika stāstīts par to, kā ar melīgām kampaņām dažādas organizācijas vēršas pret šīm tradīcijām. “Es uzskatu, ka jāvērtē zinātne un fakti, tāpat jāvērtē vēsturiskā un sociāli kulturālā vērtība, runājot par dažādiem medību veidiem,” sacīja Jozefs Periči Kalascione. 

 

 

Avots: FACE


Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu