“Nomedīto sējas zosu (Anser fabalis) monitorings” 2014. - 2017.gada novērojumi

Sākums » Aktualitātes » 2018

“Nomedīto sējas zosu (Anser fabalis) monitorings” 2014. - 2017.gada novērojumi
Kopš 2014.gada Latvijas Mednieku asociācija sadarbībā ar žurnālu "Medības" katru gadu aicināja medniekus iesūtīt foto ar nomedīto sējas zosu bildēm, lai iegūtu informāciju par aizsargājamo taigas sējas zosu skaitu starp nomedītajām sējas zosīm. Pirmos trīs gadus aktivitāte nebija liela, šajā laikā tika iesūtītas 139 zosu bildes. Savukārt 2017.gadā aktivitāte kļuva lielāka, un tika saņemtas 102 bildes. Pilotprojekta dati tika apkopoti un 2018. gadā prezentēti 18. Zosu ekspertu grupas konferencē Klaipēdā, Lietuvā, kur piedalījās eksperti no 22 valstīm.

21.05.2018.

Pilotprojekts apstiprināja to, ka rudenī medību sezonas laikā taigas sējas zosis tiek fiksētas minimāli un Latvijas teritorijā nomedītas tiek ne vairāk par 10 līdz 20 taigas sējas zosīm.

 

Ar pilotprojektu iespējams iepazīsites šeit.


Izsakām lielu paldies visiem, kas iesaistījās projektā. Jau pirmie rezultāti pierādīja šī projekta nepieciešamību. Jau šogad, veidojot Augstrozes lieguma aizsardzības plānu tika plānots ieviest zosu medību aizliegumu, to pamatojot, ka rudenī lielā mērā tiekot nomedītas aizsargājamās taigas sējas zosis. LATMA īstenotais pilotprojekts pierādīja, ka šie pieņēmumi nav pamatoti. 


Projektu turpināsim arī šajā medību sezonā.