Nosaka biodrošības pasākumu kopumu medībās

Sākums » Aktualitātes » 2018

Nosaka biodrošības pasākumu kopumu medībās
Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par biodrošības pasākumu kopumu, kas jāievēro medībās.

18.04.2018.

Noteikumi nosaka biodrošības pasākumus mežacūku medībās un darbībās ar mežacūkām, lai ierobežotu infekcijas slimības, piemēram Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatīšanos un novērstu slimības ierosinātāja nokļūšanu no mežacūkām uz mājas cūkām.


Atbilstoši noteikumiem transportlīdzekļi un medībās izmantotie apavi pēc mežacūku medībām jāmazgā un jādezinficē ar dezinfekcijas līdzekļiem, bet mežacūku medībās izmantoto apģērbu un apavus aizliegts valkāt vietās, kur tur lauksaimniecības dzīvniekus, gatavojot barību lauksaimniecības dzīvniekiem un veicot citas darbības, ar kurām tieši vai netieši iespējams pārnest infekcijas slimības ierosinātāju no meža uz lauksaimniecības dzīvniekiem.
Savukārt medījumu blakusproduktus aizliegts izbarot lauksaimniecības dzīvniekiem.


Biodrošības prasības darbībās ar nomedītajām mežacūkām īpaši jāievēro tajā Latvijas teritorijā, kurā noteikti dzīvnieku infekcijas slimības ierobežojumi.


Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu medībās stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".