PVD arī nākamgad plāno maksāt medniekiem par nomedītajām meža cūku mātēm

Sākums » Aktualitātes » 2018

PVD arī nākamgad plāno maksāt medniekiem par nomedītajām meža cūku mātēm
Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas programmu, kurā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par katru nomedīto mežacūku mātīti medniekiem samaksā, plānots turpināt arī nākamgad, plašsaziņas līdzekļiem pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants.

05.11.2018.

"Ņemot vērā, ka meža cūku skaita samazināšana ir viens no efektīvākajiem šobrīd pieejamajiem ĀCM ierobežošanas pasākumiem, arī nākamajā gadā finansējums par nomedītajām meža cūku mātēm ir paredzēts," viņš sacīja.


Meža cūku mātīšu medīšana ir iekļauta Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētās ĀCM apkarošanas programmā, kurā mednieki var saņemt 50 eiro samaksu par nomedītajām meža cūku mātītēm. Lai saņemtu atlīdzību, medniekam kopā ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā bija jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītais dzīvnieks ir sievišķā dzimuma īpatnis - astes gals un ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi meža cūku mātīšu ārējie dzimumorgāni.


Pērn PVD kopumā no medniekiem pieņēma vairāk nekā 10 800 pierādījumus par nomedītām meža cūku mātītēm, kas ir par 23,3% mazāk nekā tika iesniegts gadu iepriekš.