PVD vairs neveiks mežacūku savākšanu

Sākums » Aktualitātes » 2018

PVD vairs neveiks mežacūku savākšanu
Pašreizējā situācijā ne PVD darbiniekiem, ne medniekiem nav likumīgu iespēju pildīt normatīvo aktu prasības, kas spēkā saistībā ar epizootijas apkarošanu.

06.03.2018.

6.martā tika saņemta vēstule no Pārtikas un veterinārā dienesta, kurā norādīts:

"PVD nav tiesīgs īstenot mežacūku blakusproduktu (atrasto beigto un uz ĀCM pozitīvo nomedīto) transportēšanu un sākot ar šī gada 5. martu šos, pasākumus neveiks. PVD tāpat spiests pārtraukt mežacūku blakusproduktu savākšanu konteineros."

 

PVD vēstule šeit! 

 

Situāciju komentē Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks:

"Mani pārsteidz neizmērojamā ierēdņu nekompetence un nevēlēšanās iedziļināties reālajā situācijā. Ministrijas nespēj saskaņot viedokļus patiešām valstiski svarīgos jautājumos! Ierēdņi rīkojas neadekvāti, sagraujot labi darbojošos sistēmu! To visi dienesti redz, taču tajā pašā laikā atsevišķas amatpersonas atrod un savdabīgi traktē likuma normas, kas pirms daudziem gadiem ierakstītas kādā Eiropas regulā vai vēl kaut kur. Hallo! Mēs dzīvojam šodienā un mums jāskatās, kas notiek šodien un jāpiemērojas pašreizējai situācijai un vajadzībām, nevis pēc sava prāta jātulko novecojuši dokumenti! Šis jautājums jārisina politiskā līmenī, turklāt ar vislielāko steidzamību.

 

Pašlaik mūsu valstī ir kā Krilova fabulā, kad vēzis, līdaka un gulbis vezumu vilka katrs uz savu pusi un galu galā tas neizkustējās ne no vietas. Nav pieļaujams teorētisks risinājums kaut kad nākotnē, kad ierēdņiem labpatiks grozīt vairākus nacionāla līmeņa tiesību aktus. Ierēdņi uztraucas, kā valstiski korekti klanīties zaļo, zilo, vēl kādā citā krāsās esošo vai citādāk ēdošo priekšā, bet nedomā, kā saglābt valsts ekonomiku. Tas viņiem nav interesanti. Taču nāk pavasaris un infekcijas slimības siltā laikā vienmēr izplatās straujāk. Ja nekas netiks darīts, vide tiks piesārņota ar bīstamu vīrusu ļoti lielā apmērā un uz neparedzami ilgu lauku. Ja dzīvniekus nevar pārvadāt, viņi būs jāatstāj uz vietas. Ugunskurā dzīvnieka līķi nevar tā sadedzināt, kā profesionālā ierīcē, turklāt ar laiku sāksies ugunsnedrošais periods, kad ugunskurus mežā dedzināt būs aizliegts.

 

Sen pierādījies, ka inficētu līķu aprakšana ir potenciāli bīstama materiāla noglabāšana uz ilgāku laiku, kas var radīt problēmas nākotnē. Pašreizējā situācija ir diversija pret Latvijas valsti un ekonomiku. Apzināta vides saindēšana ar vīrusu. Sekas, kādas tas var radīt cūkkopības nozarei nav grūti iedomāties! Saglabājas risks, ka neskatoties uz biodrošības pasākumiem vīruss var nonākt cūku novietnēs. Zaudējumi būs miljonos. Un tas viss pat atsevišķu ierēdņu neizdarības dēļ. Pēc šo ierēdņu kabinetu un kantoru revīzijas jau sen ilgojas slota! Par šādām darbībām būtu jāpiemēro nevis politiskā, bet kriminālatbildība! Attiecīgajām institūcijām jāizvērtē radītie zaudējumi, riski un draudi, un jāpiemēro Krimināllikuma normas. Galu galā tā ir arī mūsu, nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšana. Tāpat mednieki, vērtējot pašreizējo situāciju saistībā ar ĀCM un ADR , ļoti padomās, kuru un kāpēc atbalstīt vai neatbalstīt tuvojošajās vēlēšanās.

Pašlaik cieši sadarbojamies ar Zemkoības ministriju un PVD, meklējot risinājumus šai problēmai. Vienlaikus esam vērsušies pie Satiksmes ministrijas, pieprasot skaidrojumu tam, kā medniekiem turpmāk rīkoties!"