Seminārā Ērgļos apgūst selektīvu staltbriežu medību pamatprincipus

Sākums » Aktualitātes » 2018

Seminārā Ērgļos apgūst selektīvu staltbriežu medību pamatprincipus
Latvijas Mednieku asociācija sadarbībā ar Latvijas staltbriežu piebaurotāju klubu Ērgļos rīkoja semināru par selektīvu staltbriežu medību pamatprincipiem.

14.04.2018.

Semināra dalībnieki uzzināja par staltbriežu populācijas izkopšanas pamatiem, medīšanu. Par to, kā izvērtēt staltbriežu buļļus dažādos viņu dzīves posmos.

 

Tāpat semināra dalībniekiem bija iespēja vairāk uzzināt par piebaurošanu, trofeju apstrādes pamatiem un medību ētikas jautājumiem.

 

Mednieku atsaucība bija liela, īpaši pirms semināra. Dalībai seminārā pieteicās mednieki pat no Ērgļiem ļoti attālām vietām. Aptuveni puse dalībnieku bija Ērgļu apkaimes kolektīvu biedri.

 

Selektīvo medību principus atbalsta lielākoties gados jauno mednieku paaudze. Nenoniecinot veco mednieku zināšanas par medībām, semināra vadītāji atzina, ka, visticamāk, vecākajai paaudzei ņem virsroku pārliecība: "Es jau visu zinu, es esmu gudrs!", lai gan medības mainās un medniekam jāmācās visu mūžu.

 

Seminārā izkristalizējās, ka ir divu veidu mednieki – tie, kuri domā par rītdienu un redz lietas kopumā un tie, kuri saimnieko tikai šim mirklim.

 

Lielākais ieguvums – vairāku Ērgļu apkaimes kolektīvu vadība semināra laikā rada iespēju uzsākt diskusiju par vienotiem staltbriežu medīšanas principiem, lai izslēgtu iespēju, ka "mēs saudzēsim, bet kaimiņi jau tāpat nomedīs". Lai ieviestu selektīvo medību principus, jāmainās mednieku domāšanai.