Vēstule politiskajām partijām

Sākums » Aktualitātes » 2018

Vēstule politiskajām partijām
Partijām, kas piedalās Saeimas vēlēšanās, LATMA ir nosūtījusi vēstuli ar jautājumiem par medību saimniecību. Pašlaik ir atbildējušas divas partijas. Publicēsim partiju sniegtās atbildes, kad tās saņemsim!

20.08.2018.

Ņemot vērā, ka Latvijā ir apmēram 21 tūkstotis mednieku, medību saimniecībā ir iesaistīti arī šo mednieku radi un draugi, aicinām pirms vēlēšanām atbildēt uz deviņiem jautājumiem par Jūsu nākamo gadu stratēģiju attiecībā uz medību saimniecības attīstību! Jau iepriekš pateicos!

 

Haralds Barviks, LATMA valdes priekšsēdētājs

 

Jautājumi par medību saimniecības attītību

 

 1. Kāda būs jūsu stratēģija lielo medījamo plēsēju populāciju apsaimniekošanā? 

 

2. Vai atbalstāt ideju, ka medību saimniecība, tai skaitā populāciju apsaimniekošana jāvada, ņemot vērā vietējo situāciju, nevis akli pildot ne tikai Eiropas Komisijas rīkojumus, bet arī visus ieteikumus uztverot burtiski?

 

3. Vai plānots vairāk uzmanība veltīt medījamo un  nemedījamo dzīvnieku (putnu un zīdītāju) nodarīto postījumu apzināšanai un attiecīgai populāciju kontrolei?

 

4. Vai ir paredzēts pārskatīt kompensāciju par dzīvnieku nodarītajiem postījumiem apmērus un atvieglot to saņemšanas mehānismu, piemēram, vilku nodarītie postījumi lopkopībai?

 

5. Kāda rīcība sagaidāma  no jūsu partijas medību saimniecības attīstības jomā? Populisms un pakļaušanās agresīvi noskaņoto vides aktīvistu spiedienam, vai racionāla saimniekošana, paļaujoties uz profesionāļu un zinātnieku spriedumu un pieredzi?

 

6. Vai ir domāts par karojošo „ vides aktīvistu „ organizāciju darbības ierobežošanu, uzraudzību un sodiem par nodarīto kaitējumu un radītajiem faktiskajiem zaudējumiem un paredzētās peļņas zaudēšanu?

 

7. Kāda ir jūsu politiskā spēka nostāja, aizstāvot mednieku tiesības nodarboties ar valsts definētu un uzraudzītu nodarbi – medībām, ņemot vērā, ka tā ir ļoti svarīga tautsaimniecības nozare, kurā mednieki iegulda personīgo laiku un lielus līdzekļus?

 

8. Kāda būs jūsu nostāja Āfrikas cūku mēra jautājumā? Vai ir paredzēts atbalstīt mednieku centienus kontrolēt situāciju, finansēt pētījumus, higiēnas un biodrošības pasākumus, ieskaitot mežacūku atlieku savākšanas konteineru un krematoriju iegādi/atjaunošanu?

 

9. Esošā medību iecirkņu sistēma grauj medību saimniecību un rada nesaskaņa kolektīvu starpā. Vai ir paredzēts atbalstīt grozījumus Medību likumā, nosakot konkrētas iecirkņu ārējās robežas vai kā citādi nospraužot nemainīgas robežas?