Cer samazināt notriekto meža dzīvnieku skaitu

Sākums » Aktualitātes » 2019

Cer samazināt notriekto meža dzīvnieku skaitu
Šodien Satiksmes ministrijā notika domnīca, kurā ministrijas ierēdņi, Valsts policijas un Valsts meža dienesta, kā arī Zemkopības ministrijas un mednieku organizāciju pārstāvji sprieda, kā samazināt ceļu satiksmes nelaimes gadījumu skaitu, kurus iesaistīti meža dzīvnieki. Domnīcas darbā piedalījās arī Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.

15.03.2019.

Valsts policijas un Valsts meža dienesta apkopotā informācija liecina, ka ceļu satiksmes nelaimes gadījumu skaits, kuros iesaistīti meža dzīvnieki, pieaudzis vairākas reizes. Tāpēc nolemts apzināt konkrētas vietas, kurās šādi nelaimes gadījumi notiek visbiežāk, pārliecināties, vai brīdinājuma zīmes, kas norāda uz iespējamību, ka uz ceļa var izskriet meža dzīvnieks, patiešām atrodas tur, kur tas nepieciešams. Tāpat potenciāli bīstamākajās vietās plānots izmēģināt elektroniskas ierīces, kas diennakts tumšajā laikā, tuvojoties automašīnai, meža virzienā radītu dzīvniekiem nepatīkamus gaismas un augstfrekvences skaņas signālus. Šādas sistēmas jau darbojas citviet pasaulē un to darbība novērtēta atzinīgi.

 

Haralds Barviks izteica priekšlikumu potenciāli bīstamākajās vietās veidot plašākas no apauguma brīvas ceļmalas joslas un iztīrīt pamežu, lai autovadītājs dzīvnieku varētu pamanīt laikus. Tiesa, ja šo priekšlikumu viegli varētu realizēt valstij piederošā meža, tad privāto īpašnieku mežā tas sagādātu problēmas.

 

Diskusija par iespējamajiem problēmas risinājumiem turpināsies.