FACE Diskutē par mednieku apvienošanu un mednieka tēla veidošanu

Sākums » Aktualitātes » 2019

FACE Diskutē par mednieku apvienošanu un mednieka tēla veidošanu
Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija (FACE) 9.septembrī rīkoja tiešsaistes tikšanos par to, kā apvienot medniekus, lai uzlabotu medību tēlu un mainītu sabiedrības viedokli par medībām.

09.09.2021.

Tika uzsvērti vairāki punkti, kas būtu svarīgi. Pirmkārt, informēt Eiropas Parlamenta deputātus un Eiropas Komisijas pārstāvjus par medību saimniecības veidošanas principiem, rezultātā panākot medniekiem labvēlīgus lēmumus. Otrkārt, svarīga ir sadarbība ar medijiem, lai informācija par medībām būtu objektīva un balstīta faktos.

Tika apspriesta iespēja, ka nepieciešamības gadījumā būtu iespējams rīkot protestus pie Eiropas Parlamenta vai Eiropas Komisijas par jautājumiem, kas tieši skar medību nākotni Eiropā. Lielākā problēma ir tāda, ka informācija par medībām tiek pasniegta sagrozīta, neprecīza, bieži vien apelējot pie likumdevēju emocijām.

Latvijas pārstāve Linda Dombrovska sanāksmē pauda viedokli, kas sabiedrības un likumdevēju uzrunāšana ir nepārtraukts process, tā ir sadarbība ar medijiem. Ar vienu pasākumu Briselē diez vai būs līdzēts, mednieku balss un klātbūtne ir jādzird visu laiku.

FACE ģenerālsekterārs Deivids Skalans norādīja, ka bieži vien likumdevējs medības nesaprot, tādēļ tiek pieņemti slikti un neizpildāmi normatīvie akti. Tas rada tikai neizpratni un pretestību.

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.