FACE valdes sēdē Baltiju pārstāv Latvija

Sākums » Aktualitātes » 2019

FACE valdes sēdē Baltiju pārstāv Latvija
18.jūnijā Briselē notika Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas (FACE) valdes sēde, kurā Baltijas reģionu pārstāvēja Latvijas pārstāvis.

21.06.2019.

Valdes sēdē tika pārspriesti dažādi būtiski jautājumis, sākot ar Eiropas Parlamenta jaunumiem, ņemot vērā pēcvēlēšanu periodu. Pašlaik notiek darbs, lai atkal Eiropas Parlamentā izveidotu Medību un lauku intergrupu, kas līdz šim tur darbojusies.
 
Tāpat pašlaik ļoti būtisks un svarīgs  ir svina munīcijas izmantošanas jautājums. Svins ir atzīsts par toksisku un veselībai kaitīgu vielu, tādēļ pašlaik notiek diskusijas par iespējām svinu izskausts no izmantošanas dažādos apstākļos, kur tas var ietekmēt dzīvnieku un putnu veselību. Pašlaik Latvijā svina munīcijas izmantošana ir aizliegta ūdensputnu medībās dabas liegumos.
FACE jau iepriekšējos gados savā pozīsijā ir norādījusi, ka atbalsta svina izskaušanu mitrājos, tomēr vienlaikus pauž bažas par to, ka pašlaik pārāk plaši tiek lietots jēdziens “mitrāji”, radot papildus problēmas. FACE uzskata, ka ierobežojumi būtu jāparedz vietās, kur ir redzams ūdens, nevis, piemēram, kūdras purvos. 
Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.