LATMA pieredzi novērtē starptautiskā līmenī

Sākums » Aktualitātes » 2019

LATMA pieredzi novērtē starptautiskā līmenī
Latvijas Mednieku asociācija kā vienīgais pārstāvis no Latvijas, kā arī no FACE (Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas) tika uzaicināts piedalīties Multi aktieru panelī projektā Defend, ko finansē Eiropas Komisija.

03.10.2019.

Defend projekta mērķis ir pētīt un apkarot Āfrikas cūku mēri un nodulāro dermatītu (bīstamu infekcijas slimību govīm, kazām un vairākām savvaļas dzīvnieku sugām). Galvenais uzdevums – atrast vakcīnu, īpaši pret Āfrikas cūku mēri. 
Iepriekš šāda Eiropas Komisijas finansēta projekta ietvaros tika atklāta vakcīna pret klasisko cūku mēri, kas ir ļoti pozitīvs piemērs. 
Eiropas Komisija, sadarbojoties ar vairāk nekā 20 pasaules līmeņa zinātniekiem, tajā skaitā no Dienvidāfrikas un Kanādas, mēģina atrisināt arī ar Āfrikas cūku mēri saistīto problēmu, radot vakcīnu. Tas nav viegli, jo vīruss un tā darbības mehānisms ir ļoti sarežģīts. Tāpat sarežģīta ir šādas vakcīnas ieviešana dzīvē. 
Pateicoties LATMA darbībai šajā jomā, LATMA ir vienīgā mednieku organizācija, kas piesaistīta līdzdarboties šāda mēroga un nozīmes projektā. Šī projekta ietvaros strādājošie zinātnieki ir ļoti pozitīvi noskaņoti pret medniekiem, sadarboties un komunicējot iegūt pētījumiem nepieciešamo informāciju un praktiskās zināšanas. 
Projekts ilgst jau pusotru gadu un kopējas tā darbības laiks – pieci gadi. Gan zinātnieki, gan mednieki un lauksaimnieki cer, ka tā galarezultāts būs praksē lietojama risinājums pret Āfrikas cūku mēri.