LATMA taigas sējas zosu projekta zinātniskais rezultāts

Sākums » Aktualitātes » 2019

LATMA taigas sējas zosu projekta zinātniskais rezultāts
Kopš 2014. gada mednieki tika aicināti zinātniekiem iesūtīt nomedīto sējas zosu attēlus, lai iegūtu datus par to, cik no no nomedīto zosu skaita ir apdraudētās taigas sējas zosis, cik tundras sējas zosis, kuru populācija nav apdraudēta.

08.07.2019.

Secinājums: aplēses (2008-2013), ka Latvijā medību sezonas laikā nomedītas ap 300 apdraudētās taigas sējas zosis ir bijis pārspīlējums datu trūkuma dēļ. Mednieku iesūtītie dati liecina par to, ka reāli tiek nomedītas 0-20 taigas sējas zosis.

Doma par šāda pilotprojekta nepieciešamību radās 2013.gadā, kad sākās diskusijas par to, ka pēdējo gadu laikā strauji samazinājies taigas sējas zosu skaits. Skandināvijas valstīs jau bija ieviesti ierobežojumi sējas zosu medībām. Ņemot vērā to, ka lielākoties Latvijā tiek nomedītas otras pasugas - tundras sējas zosis, bija nepieciešami taustāmi fakti, kas pierādītu, ka Latvija neapdraud taigas sējas zosis. 

LATMA izsaka vislielāko pateicību visiem, kas sūtīja bildes, kā arī vēlamies iedrošināt to darīt šogad, jo šis mūsu mazais pilotprojekts jau ir apturējis nejaukus iespējamos grozījumus normatīvajos aktos, kā arī dažviet palīdzējis vietējiem medniekiem saglabāt zosu medības!

 

Vairāk lasiet šeit.