Latvija saņem CIC korogu!

Sākums » Aktualitātes » 2019

Latvija saņem CIC korogu!
66. ģenerālās asamblejas noslēgumā notika karogu ceremonija, kuras laikā, skanot Latvijas, Igaunijas un Lietuvas himnām, notika simboliska CIC karoga nodošana CIC 67. asamblejas rīkotājam - Latvijai.

04.05.2019.

CIC (Starptautiskā medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komiteja) dibināta – pagājušā gadsimta sākumā, kā tipiska franču aristokrātu sabiedriska organizācija. Savu progresīvo uzskatu un nostādņu dēļ ātri kļuvusi par vispāratzītu starptautisko organizāciju. Tā 1937.gadā, piedaloties vairāku valstu – Francijas, Vācijas, Čehijas, Ungārijas u.c. – zinātniekiem, tika pieņemti medību trofeju novērtēšanas principi un formulas, kuras ar nelielām izmaiņām pastāv vēl šodien. CIC apvieno vairāk nekā 80 valstis no visiem kontinentiem. 


Šis ir apliecinājums stabilai Latvijas, Igaunijas, Lietuvas mednieku asociāciju un starptautisko organizāciju ciešai sadarbībai, kas ļauj nest Latvijas vārdu ārpus mūsu robežām. 

 

Haralds Barviks: “Šī ir lieliska iespēja, kas ļaus nest Latvijas vārdu tālu pasaulē. Mums ir ar ko lepoties, mums arī ir ko pastāstīt un parādīt. CIC asambleja Rīgā ir desmit gadu aktīvas darbības rezultāts starptautiskā līmenī. Mūsu mednieku lielākais ieguvums ir stabils un uzticams starptautisko organizāciju un mednieku atbalsts. Šis atbalsts ir bijis vienmēr svarīgs, cīnoties par Latvijas medniekiem svarīgām lietām."


CIC 67. asambleja notiks 2020.gada no 13. līdz 17.maijam. 

 

 

 


Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu