Latvija tiek pārstāvēta 66. CIC ģenerālajā asamblejā

Sākums » Aktualitātes » 2019

Latvija tiek pārstāvēta 66. CIC ģenerālajā asamblejā
Jau daudzus gadus Latvijas mednieki tiek uzskatīti par svarīgu Eiropas un arī pasaules medniecības sastāvdaļu. Mūs uzklausa, mēs piedalāmies diskusijā, ja nepieciešams, mums arī palīdz. Latvijas Mednieku asociācija mūsu valsti CIC ir pārstāvējusi kopš dibināšanas brīža 2000.gadā.

02.05.2019.

Šogad CIC ģenerālā asambleja notiek Namībijā, un šā gada galvenā tēma ir “Krustceles - rādot ceļu savvaļas dzīvnieku aizsardzībai”. Šī tēma trīs dienu garumā tiek pārspriesta no dažādiem aspektiem, vērtējot situāciju ne tikai lokālā mērogā, bet arī pasaules līmenī. Atsevišķi tiek spriests par dažādiem pasaules reģioniem - Eiropu, Ziemeļameriku, Dienvidameriku, Āfriku un Āziju. 


Pirmajā dienā izskanēja vairākas interesantas tēzes:
- lai zinātniskie dati strādātu, ir tie jāizmanto
- kā izmantot pretkorumcijas politiku, lai cīnītos pret nelegālu dzīvnieku šaušanu
- arī medniekiem galvenais ir dabas aizsardzības prioritātes.


Ļoti iedvesmojošu runu CIC ģenerālās asamblejas sākumā teica Namībijas Vides un tūrisma ministrs Pohamba Penomwenyo Shifeta. Ministrs runāja par medību nozīmi dabas aizsardzībā, par to, ka daudzās Āfrikas valstīs, kur medības medības tikai aizliegtas, pēc dažiem gadiem bija jāatzīst kļūda un medības jāatjauno. Tas tikko noticis Botsvānā. 

 

CIC ģenerālā asambleja šogad piedāvā ļoti plašu un interesantu programmu, un daudzas idejas varētu būt noderīgas arī Latvijā. 

 


Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu