Mediķi - medības ir veselīgas

Sākums » Aktualitātes » 2019

Mediķi - medības ir veselīgas
Portālā LA.lv mediķi izsakās par to, cik veselīgi jaunietim būtu piedalīties medībās.

14.01.2019.

Šeit daži vērtīgi citāti:
“Ārsts, gastroenterologs, Rīgas Stradiņa Universitātes Iekšķīgo slimību katedras profesors, Dr.Med Anatolijs Danilāns pārliecināts, ka šaujamieroču lietošana tiks stingri kontrolēta un jaunieši, kuri būs ieinteresēti iegūt tiesības lietot tos, būs labi sagatavoti mednieka gaitām ne tikai likuma kārtībā, bet arī morāli. Taču galvenais labums no piedalīšanās medībās ir fiziskās aktivitātes, svaigais gaiss un veselīga pārtika.”
Kādēļ labāk ir dienu pavadīt dabā, nekā sēžot pie datora? Atbild Liepājas reģionālās slimnīcas Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas virsārste Līga Priediena:
"Ilgās pie ekrāna pavadītās stundas rada ļoti lielu redzes slodzi. Raugoties ekrānā, cilvēks ievērojami retāk mirkšķina acis un, līdz ar to tās tiek retāk mitrinātas un sliktāk pabarotas – tām netiek piegādāts pietiekami daudz barības vielu. Tā kā ne tikai starojums vien ir vainīgs pie jaunās paaudzes redzes pasliktināšanās rādītājiem. Un, protams, populārais arguments, ka pasīvais dzīvesveids slikti ietekmē vielmaiņu, gremošanas trakta darbību un veicina aptaukošanos. Ikvienam jaunietim, protams, saskaņā ar ģimenes un paša uzskatiem, būtu ieteicams piedalīties medībās, pastāvīgi kustēties, pārvarēt lielākus vai mazākus šķēršus vismaz divu stundu garumā. Cilvēkam ir jākustas ikdienā. Atšķirība starp bērniem un jauniešiem, kuri sēž mājās un tiem, kuri apmeklē sporta nodarbības, dzīvo tuvāk dabai, palīdz saimniecībā vai piedalās medībās, ir ļoti skaidri redzama.”