Rīgā viesojas CIC prezidents Džordžs Amans

Sākums » Aktualitātes » 2019

Rīgā viesojas CIC prezidents Džordžs Amans
Rīga, 16.aprīlis. Latvijas Mednieku asociācija rīko tikšanos ar Starptautiskā medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komitejas (CIC) prezidentu Džordžu Amanu un izpilddirektoru Tamašu Margešu, kā arī ar pārstāvjiem no Lietuvas Mednieku un makšķernieku biedrības un Igaunijas Mednieku savienības.

16.04.2019.

CIC dibināta – pagājušā gadsimta sākumā, kā tipiska franču aristokrātu sabiedriska organizācija. Savu progresīvo uzskatu un nostādņu dēļ ātri kļuvusi par vispāratzītu starptautisko organizāciju. Tā 1937.gadā, piedaloties vairāku valstu – Francijas, Vācijas, Čehijas, Ungārijas u.c. – zinātniekiem, tika pieņemti medību trofeju novērtēšanas principi un formulas, kuras ar nelielām izmaiņām pastāv vēl šodien. CIC apvieno vairāk nekā 80 valstis no visiem kontinentiem. Katru gadu CIC noris Ģenerālās Asamblejas un tajās Latvija piedalās, sakot ar 1995.gadu. Latvijas Mednieku un Makšķernieku biedrība /LMMB/ C.I.C. iestājās 1993.gadā.


Tikšanās iemesls - iespējamās Ģenerālās asamblejas rīkošana Rīgā 2020.gadā. Tikšanās laikā tika pārspriestas daudzas būtiskas tēmas, kas aktuālas Baltijas valstīs, meklēti labie piemēri, ar kuriem varētu dalīties. Tamašs Margešu sacīja, ka reti kurš zina kaut ko par Baltijas valstīm, tādēļ šī būtu lieliska reklāma Latvija, Igaunijai un Lietuvai starptautiskā mērogā. 


Sagatavots ar MSAF atbalstu