Sperts vēl viens svarīgs solis

Sākums » Aktualitātes » 2019

Sperts vēl viens svarīgs solis
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien nolēma nemainīt iepriekš pieņemto lēmumu ļaut 16 gadus veciem jauniešiem medīt ar šaujamieroci.

19.02.2019.

Komisija noraidīja vairāku Saeimas deputātu ierosinājumu atteikties no ieceres ļaut medīt ar šaujamieroci no 16 gadu vecuma. Priekšlikumus atteikties no grozījumiem neatbalstīja neviens no komisijas deputātiem.

 

Reizē tika atbalstīts iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) piedāvājums precizēt šo normu, nosakot, ka jaunietim jābūt Valsts meža dienesta izsniegtai mednieka apliecībai, kā arī Valsts policijas atļaujai.

 

Latvijas Mednieku asociācija izsaka pateicību visiem Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātiem par to, ka viņi iedziļinājušies apspriežamajā jautājumā un nav ļāvuši emocijām un personīgiem aizspriedumiem gūt virsroku par jomas profesionāļu argumentiem.

 

Iekšlietu ministrijas priekšlikums papildus izskaidro lietas būtību un nedod vietu nepareizai interpretācijai. Gludstobra ieroci 16 gadus sasniegušais jaunietis varēs izmatot tikai ciešā ieroča īpašnieka uzraudzībā un tikai tad, ja viņam būs mednieka apliecība, vecāku vai likumisko pārstāvju rakstiska atļauja un Valsts policijas atļauja. Ieroci viņš nevarēs izmantot medībās ar dzinējiem. Par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu atbildīgs ieroča īpašnieks.   

 

Diskusijas gaitā tika minēts, ka nav sabiedrības viedokļa pētījumu, taču Latvijas Juristu apvienība šādu aptauju bija veikusi un iegūti rezultāti liecina, ka 66 procenti aptaujāto ir par minēto grozījumu ieviešanu.

 

Arī Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsi ar statistikas datiem apliecināja, ka tieši jaunie mednieki visrūpīgāk ievēro normatīvo aktu prasības un ir visdisciplinētākie – tāpēc sabiedrības bažas šajā ziņā nav pamatotas.

 

Par grozījumiem vēl jālemj Saeimai.