Sperts vērtīgs solis mednieku labā

Sākums » Aktualitātes » 2019

Sperts vērtīgs solis mednieku labā
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus Ieroču aprites likumā, kas ļauj 16 gadus veciem jauniešiem medīt ar šaujamieroci tā īpašnieka tiešā klātbūtnē.

14.03.2019.

Likumā tagad noteikts, ka fiziskai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, bet vēl nav sasniegusi astoņpadsmit gadu vecumu, un uz kuru neattiecas citi likumā minētie aizliegumi, būs tiesīga individuālajās medībās izmantot medībām klasificētu ieroci (izņemot vītņstobra) tā īpašnieka tiešā klātbūtnē. Jaunietim tāpat nepieciešama Valsts meža dienesta izsniegta mednieka apliecība, kā arī Valsts policijas atļauja. Tāpat viņam būs jābūt arī vecāku vai likumisko pārstāvju rakstveida piekrišanai. Par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu attiecīgajā gadījumā būs atbildīgs ieroča īpašnieks.

 

Likuma grozījumos tāpat noteiktas vairākas citas svarīgas normas, kas reglamentē medību ieroču apriti, piemēram, medību un sporta ieročiem glabāšanas atļaujas izsniegs uz nenoteiktu laiku, nodrošinot atļauju periodisku pārskatīšanu ne retāk kā reizi piecos gados.

 

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks ir gandarīts par Saeimas balsojumu:

 

"Ir patīkami, ka Saeimas deputāti ir iedziļinājušies grozījumos Ieroču aprites likumā un iesniegtajos priekšlikumos. Mums, medniekiem un mednieku ģimenēm tas ir svarīgs sākums, lai mēs varētu dzīvot un audzināt savus bērnus tā, ka to vēlamies, turpinot ģimenes tradīcijas.

 

Tāpat grozījumu pieņemšanas gaita uzskatāmi parādījusi, kam mums, medniekiem, jāpievērš vislielākā uzmanība. Varam novērtēt atsevišķu deputātu darbošanos (pretdarbošanos), īpaši to, kuri pošas uz Eiroparlamentu, pret mūsu dzīvesveidu, pret mūsu iecerēm. Es lūdzu medniekus un viņu ģimenes neatbalstīt šos cilvēkus.

 

Balsojums ir liels solis uz priekšu, taču nevaram priecāties pirms laika. Par ekspertiem no Saeimas tribīnes tiek pasludinātas personas, kurām pat nevar būt nekāda sakara ar ekspertu nosaukumu medību un ieroču aprites jautājumos. Tiek ignorēta vispārpieņemtā kārtība, piemēram, no Iekšlietu ministrijas puses, kad tiešā veidā uz trešo lasījumu tika iesniegts priekšlikums likvidēt beztermiņa medību ieroču glabāšanas atļaujas. Tas ir nonsens. Tas pierāda to, ka pēc veca ieraduma joprojām izpildvara jūtas saaugusi ar likumdevējvaru.

 

Tāpat kļuvuši redzami daudzi citi aspekti, kas Latvijā jau sen būtu jāsakārto.

 

Vēlos pateikt paldies par ieguldīto darbu Saeimas deputātiem, kuri atbalstīja grozījumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, žurnāla "Medības" radošajai komandai, zvērinātu advokātu biroja "BDO Law" vecākajam juristam Artūram Surmovičam, visiem sadarbības partneriem, kuri atbalstīja grozījumu pieņemšanu, personām, kuras publiski pauda viedokli par nepieciešamību ļaut 16 gadus sasniegušajiem jauniešiem medībās izmantot šaujamieroci."