2019./2020. gada vilku medību sezona noslēgusies

Sākums » Aktualitātes » 2020

2019./2020. gada vilku medību sezona noslēgusies
Līdz ar 280 vilku nomedīšanu ir beigusies 2019./2020. gada vilku medību sezona. 280 vilki bija pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms, kādu šosezon bija noteicis Valsts meža dienests .

18.03.2020.

Latvijā pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms tiek noteikts katru gadu. Mūsu valstī vilks ir īpaši aizsargājama, ierobežoti izmantojama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos apjomos, vienlaikus saglabājot labvēlīgu vilku populācijas stāvokli. 

 

Medību sezonā tiek noteikts tāds pieļaujamais nomedījamo vilku skaits, kas neapdraud šo dzīvnieku populācijas atjaunošanos un vienlaicīgi dod iespēju medniekiem mazināt zaudējumu risku, ko plēsēju koncentrācija un to uzvedības pārmaiņas rada lauksaimniecībai.

 

Šosezon visvairāk vilku tika nomedīts Ziemeļkurzemes virsmežniecībā (55 dzīvnieki), kam seko Austrumlatgales virsmežniecība ar 35 nomedītiem vilkiem. Vismazāk vilku (10 dzīvnieki) tika nomedīts Rīgas reģionālajā virsmežniecībā.

 

Medību noteikumi nosaka, ka vilkus medību sezonas laikā drīkst medīt no 15. jūlija līdz noteiktā nomedīšanas apjoma sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31. martu. Tā kā Valsts meža dienesta noteiktais pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms (280 dzīvnieku) ir izpildīts, 2019./2020. gada vilku medību sezona ir beigusies. Vērtējot šajā medību sezonā nomedīto vilku apjomu un struktūru, vilku populācijas stāvoklis tāpat kā iepriekšējā sezonā vērtējams kā stabils un ar tendenci uz populācijas pieaugumu. 

 

Selva Šulce, Valsts meža dienesta Preses sekretāre