Ceļā uz elektronisku ieroču iegādes atļauju

Sākums » Aktualitātes » 2020

Ceļā uz elektronisku ieroču iegādes atļauju
Šodien Iekšlietu ministrijā notika sanāksme, kurā informēja par Iekšlietu ministrijas dalību Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas projektā "Iekšlietu nozares iestāžu darbības efektivitātes paaugstināšana Latvijā".

18.02.2020.

Sanāksmē piedalījās Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji.

 

Dalība projektā ļaus izgaismot visas tās problēmas, kuras saistās ar šaujamieroču licencēšanu un to iegādes atļauju izsniegšanu, glabāšanas atļaujas pagarināšanu. Projektu vada neatkarīga auditorkompānija   "Ernst & Young", sadarbībā ar medniekiem, ieroču tirgotāju organizāciju un šaušanas sporta federāciju.

 

Projekts sākotnēji paredz esošās sistēmas uzlabošanu, taču nākotnē – elektroniskās atļaujas ieviešanu , lai būtu jāveic pēc iespējas mazāk darbību saņemot, piemēram, ieroča iegādes atļauju.

 

Haralds Barviks ir pārliecināts, ka pirmais etaps tiks pabeigts jau līdz Ziemassvētkiem. "Mēs ejam uz sistēmas modernizāciju un administratīvā sloga mazināšanu kā medniekiem, tā policijas darbiniekiem," tā Haralds Barviks.

 

Sanāksmē piedalījās arī Eiropas Komisijas pārstāvji.