Eiropas Parlaments diskutē par "Zaļo kursu"

Sākums » Aktualitātes » 2020

Eiropas Parlaments diskutē par
30. jūnijā notika Eiropas Parlamenta medību un bioloģiskās daudzveidības intergrupas tiešraides vebinārs, kurā galvenā diskusiju tēma bija "Eiropas Savienības bioloģiskās daudzveidības stratēģija uzsākta no jauna – kā panākt lai tā strādā".

01.07.2020.

Pasākumu organizēja FACE un Eiropas Zemes īpašnieku organizācija. Tika pausti dažādi viedokļi par Eiropas zaļo kursu un to, kas nākotnē būtu jādara, jo līdz šim dažādās iniciatīvas nav apturējušas bioloģiskās daudzveidības samazināšanos.


Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar bioloģiskās daudzveidības izzušanas apturēšanas plānu līdz 2030. gadam. Tajā ieļautas dažādas jomas ar skatu uz zivsaimniecību, lauksaimniecību un pastarpināti tas ietekmē arī medniekus.


Intergrupas sanāksmē mednieki tika minēti kā vieni no svarīgākajiem dalībniekiem šajā procesā, jo viņiem ir cieša sadarbība ar lauksaimniekiem un mežsaimniekiem. Tika uzsvērts, ka klimata izmaiņas un ekstrēmus laika apstākļus vistiešākā veidā uz savas ādas izjūt tieši lauksaimnieki, mežsaimnieki un mednieki.


Mums atliek cerēt, ka Eiropas Komisija ņems vērā intergrupas EP deputātu viedokļus. Pašlaik gan šīs sarunas izskatās diezgan teorētiskas un pārsvarā gadījumu, ieviešot kādus ierobežojumus bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, pirmie, kas tiek ierobežoti, ir tieši mednieki.


LATMA uzsver, ka mednieku interesēs ir dabas aizsardzība un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana. LATMA vienmēr šo iedeju ir uzsvērusi un aicina arī medniekus attiecīgi rīkoties.


Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.