FACE atskats uz 2020. gadā padarīto

Sākums » Aktualitātes » 2020

FACE atskats uz 2020. gadā padarīto
19. novembrī notika Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas (FACE) valdes sēde, kurā nelielu atskatu uz šogad paveikto sniedza organizācijas prezidents Torbjorns Larsens.

19.11.2020.

Šogad FACE strādājusi ar vairākiem būtiskiem jautājumiem. Viens no centrālajiem – svina munīcijas izmantošanas aizliegums mitrājos. FACE uzsvēra, ka REACH komitejas sagatavotais normatīvā akta priekšlikums ir nepilnīgs un pretrunīgs, tādēļ FACE aicināja dokumentu uzlabot. Tika ieguldīts milzu darbs, strādājot ar Eiropas Parlamenta deputātiem, ar mērķi panākt grozījumus normatīvā akta priekšlikumā. Diemžēl balsojumā priekšlikums, gan tikai ar sešu balsu pārsvaru, tika atbalstīts. Novembra beigās notiks vēl viens balsojums Eiropas Parlamentā, lai apstiprinātu priekšlikumu.

FACE prezidents Torbjorns Larsens uzsvēra, ka tik daudz izaicinājumu medībām, kādu to ir šobrīd, nekad nav bijis. Pirmkārt, Eiropas Komisija nākusi klajā ar ideju, ka medības būtu jāaizliedz 10 % Eiropas Savienības teritorijas. Otrkārt, Eiropas Komisija ar tiesvedību vēršas pret noteiktiem medību veidiem dalībvalstīs. Piemēram, pašlaik ir uzsākta tiesvedība pret Franciju, kur medī parasto ūbeli. Tā ir problēma, jo šādā pat veidā Eiropas Komisija varētu vērsties pret jebkuru medību veidu Eiropas Savienībā. Treškārt, nākotnē sagaidāmi iespējami ierobežojumi attiecībā uz migrējošiem putniem. Pastāv iespēja, ka medības varētu tik ievērojami ierobežotas attiecībā uz tām putnu sugām, kuru statuss nav labvēlīgs.

Tādēļ FACE prezidents uzsvēra, ka ir svarīgi, ka organizācija saņem atbalstu no biedriem, lai turpinātu iesākto darbu.


Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu