FACE valdes sēdē apspriestais jūnijā

Sākums » Aktualitātes » 2020

FACE valdes sēdē apspriestais jūnijā
23. jūnijā notika FACE valdes sēde, kurā bija diskusijas par to, kā Covid 19 ietekmē medības dažādās valstīs. Latvijā ierobežojumi medībām nepastāvēja, taču daudzās citās Eiropas valstīs tie bija.

10.07.2020.

Notika arī diskusija par pavasara putnu medībām dažādās valstīs. Arvien biežāk arī Latvijā izskan viedoklis par to, ka citās valstīs putnus šajā laikā atļauts medīt. Taču realitāte ir tāda, ka vienā no Austrijas reģioniem līdz šim pavasarī bija iespējams medīt slokas, taču tikko ir nācis klajā Eiropas tiesas lēmums, kas aizliedz šo medību veidu un FACE ziņo par to, ka turpmāk jebkāda līdzīga prakse arī tiks apkarota. Ja lieta nonāk Eiropas tiesā, tā ar retiem izņēmumiem nepieņem lēmumus par labu medniekiem.     

 

Tāpat Eiropas Komisija ir vērsusies pret parastās ūbeles medībām Francijā un Spānijā. Šis ir pirmais gadījums, kad Eiropas Komisija ir vērsusies pret medībām, kas notiek rudenī, saskaņā ar medību sezonu, nevis pret izņēmuma gadījumu. Tas ir ļoti slikts precedents. Ja Eiropas Komisijai izdosies panākt savu, nākotnē mēs varam gaidīt tikai papildus ierobežojumus putnu medībām.

 

Par nožēlu tika pausts viedoklis, kurā Eiropas Komisija šajā jautājumā dalībvalstis uzskata par tādām, kuras nepilda saistības.

 

Tika diskutēts arī par šobrīd aktuālāko jautājumu – svina munīcijas aizliegumu.

 

FACE pašlaik strādā arī pie jaunas pozīcijas attiecībā uz vilku populācijas apsaimniekošanu.     

 

Sagatavots ar medību saimniecības attīstības fonda atbalstu