Igauņu mednieki atvainojas latviešu medniekiem

Sākums » Aktualitātes » 2020

Igauņu mednieki atvainojas latviešu medniekiem
Jautājumi, kas saistīti ar lūšu medībām, atsevišķai sabiedrības daļai vienmēr raisījuši spilgtas emocijas, turklāt, dažādu iemeslu dēļ. 8.janvāra rītā portāls "Delfi" publicēja plašu materiālu "Nešaujiet! Esmu igaunis! Kaimiņvalstīs miers, Latvijā lūšiem drošību negarantē", kurā, atsaucoties uz Igaunijas Dabas aģentūras pārstāvju izteikumiem mednieki Latvijā tika apvainoti kaimiņzemes lūšu populācijas samazināšanā…

13.01.2020.

Materiālā lasāms: (spied šeit!) 

"Igaunijā ziņas par lūšu medībām Latvijā uztver ar bažām. "Medības Latvijā, visticamāk, negatīvi ietekmē lūšus Igaunijā. No vienas puses – Latvija samazina lūšu skaitu, kas potenciāli varētu migrēt uz Igauniju, no otras – tas rada brīvas mājvietas, kas var pamudināt jaunos lūšus pārcelties no Dienvidigaunijas uz Latviju," "Delfi" paskaidroja Igaunijas Dabas aģentūras pārstāvis Valdo Jahilo."

 

"Igaunijā lūšu medības nākotnē plānots atjaunot ar nosacījumu, ka lūšu skaits būs apmierinošs, bet mednieki šobrīd nepretojas šiem noteikumiem. "Mednieki kopumā pieņem, ka lūsis šobrīd ir sliktā stāvoklī," skaidroja Igaunijas Vides aģentūras pārstāvis Pēps Manils. "Šobrīd lūšu populācija Igaunijā nav laba," teic arī Jahilo."

 

Latvijas Mednieku asociācijas pārstāvji sazinājās ar Igaunijas Mednieku savienības vadītāju Tonis Kortu, kurš par šādu viedokli bija neizpratnē. Viņš norāda, ka Igaunijas mednieki noteikti nepiekrīt viedoklim, ka lūšu populācijai kaimiņvalstī klājas slikti, kā arī uzskata, ka Jahilo paustais ir tikai viedoklis bez zinātniska pamatojuma.

 

Tonis Korts atklāj, ka Valdo Jahilo ir izbijis šovmenis, slavens ar to, ka stāsta anekdotes!

 

"Par to, cik daudz lūšu migrē uz Latviju un to, cik daudz "mūsu" lūšu Latvijā nomedī, pētījumu nav. Apgalvojums, ka medības Latvijā samazinot lūšu skaitu Igaunijā, ir tikai viedoklis un pieņēmums. Mēs savukārt esam novērojuši pavisam vienkāršu korelāciju starp vilku un lūšu skaitu. Viņi ir konkurenti, un jo vairāk vilku, jo mazāk lūšu," intervijā portālam la.lv (spied šeit) skaidro Tonis Korts.

 

Igaunijas Mednieku savienības vadītājs uzsver, ka pašlaik mednieku novērojumi liecina, ka lūšu skaits neesot mazs un mednieki nepiekrīt oficiālajai nostājai un uzskaitei.

 

Tāpat arī igauņu kolēģi savu neizpratni pauž savā mājas lapā (spied šeit) par Latvijas ziņu portālā Delfi Plus publicētajiem apgalvojumiem.

 

Igaunijas Mednieku savienība atvainojas mums par apgalvojumiem Delfi Plus, jo viņi neuzskata, ka Latvijas lūšu apsaimniekošanas sistēma būtu nepareiza vai apdraudētu igauņu lūšu populāciju!

 

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks pārliecināts, ka lūšu populācija pieaug – par to liecina fakts, ka mednieki arvien biežāk sastop lūšus. Latvijā noteikto lūšu nomedīšanas limita samazinājumu Barvika kungs uzskata par nepamatotu. "Par skaita samazināšanu es absolūti nepiekrītu, tas ir no pirksta izzīsts. Zaļo bļauru iespaidā cilvēki pakļaujas populismam," tā publikācijā portālā Delfi (spied šeit) citēts Haralds Barviks.

 

"Šeit ir pierādījums tam, kā mūsu mednieku organizācijas var sadarboties starptautiskā līmenī, palīdzot atspēkot nepatiesu vai sagrozītu informāciju," pārliecināts Haralds Barviks.

 

Nešaujiet! Esmu igaunis! Kaimiņvalstīs miers, Latvijā lūšiem drošību negarantē

 

“Nešaujiet, esmu igaunis!” Vai Latvijā medī igauņu lūšus?

 

Ilvesejaht Baltimaades tekitab küsimusi

 

'Zaļo bļauru iespaidā': mednieki neredz pamatu satraukumam par lūšiem