Lietuvā vēlas atļaut medības ar loku. LATMA atbalsta kaimiņvalsts medniekus

Sākums » Aktualitātes » 2020

Lietuvā vēlas atļaut medības ar loku. LATMA atbalsta kaimiņvalsts medniekus
9. maijā Lietuvā stājās spēkā grozījumi medību noteikumos, kas līdztekus citām izmaiņām paredz to, ka sākot ar 2022. gadu Lietuvā būs atļautas medības ar loku. Šo priekšlikumu atbalstīja vides ministrs Ķestutis Mažeiks.

12.05.2020.

Līdz 2022. gadam jāizstrādā atsevišķi noteikumi, kas reglamentēs medības ar loku Lietuvā.

 

Lietuvas vides aizsardzības un dzīvnieku tiesību aizstāvju organizācijas uz notikušo asi reaģējušas, izmantojot tos pašus "argumentus", ko savlaik izmantoja šādas paša organizācijas Latvijā, reaģējot uz grozījumiem Ieroču aprites likumā, kas atļauj ar gludstobra šaujamieroci medīt 16 gadus veciem medniekiem, kuri nokārtojuši kvalifikācijas eksāmenu un izpildījuši citas prasības.

 

Sociālajos tīkos un plašsaziņas līdzekļos radīta liela ažiotāža atgalvojot, ka ministrs nav konsultējies ar "sabiedrību", ka lielākā daļa "sabiedrības" ir pret medībām ar loku, neraugoties uz to, ka Lietuvā ir teju 30000 mednieku, pret loka medībām neiebilst arī makšķernieki, mežsaimnieki un lauksaimnieki.

 

Lielākais protestējās ir organizācija "Baltijas vilks", kuras eksperts Vaids Balis sarakstē apgalvoja, ka mednieki pārstāvot tikai vienu procentu Lietuvas iedzīvotāju, bet viņa organizācija nepārstāvot pārējos 99 procentus un tas, cik viņa organizācijā esot cilvēku nav būtiski…

 

Tas nozīmē, ka vides tiesību un dzīvnieku tiesību organizācijas kārtējo reizi runā "sabiedrības" vārdā, taču pierādīt, ka tas tā patiešām ir, nevar.

 

Lietuvas mednieki plāno atbalsta akcijas vides ministram Ķestutim Mažeikam. Arī Latvijas Mednieku asociācija pauž atbalstu Lietuvas medniekiem un vides ministram par drosmi pieņemt šādus lēmumus.

 

LATMA uzskata, ka lēmumus par medību saimniecības attīstību jāpieņem profesionāļiem un nozares ekspertiem. Šāds lēmums ir atbalstāms, jo Eiropas Savienībā loka medības netiek aizliegtas un tās regulē katra dalībvalsts pati.           

 

 Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu