Lubāna krastos par sevi atgādina vilki

Sākums » Aktualitātes » 2020

Lubāna krastos par sevi atgādina vilki
Madonas novada Ošupes pagastā, Meirānu kanāla apkaimē netālu no Degumniekiem, pirms vairākām dienām kārtējo posta darbu pastrādājuši vilki. Kādā saimniecībā viena aita saplosīta un apēsta gandrīz pilnībā, otra nokosta. Notikušais ir salīdzinoši netālu no vietas, kur pagājušajā gadā vilki kādā saimniecībā noplēsa vairāk nekā 70 aitu.

23.04.2020.

Vietējie mednieki atklāj, ka saimniecības īpašnieki tikai pēc divu aitu zaudējumu nolēmuši pievērsties rūpīgākai mājlopu sargāšanai un ierīkos žogu. Tāpat mežniecībai viņi nolēmuši ziņot tikai pēc mednieku pamudinājuma.

 

Jāatceras, ka par vilku uzbrukumiem mājlopiem noteikti jāziņo Valsts meža dienestam! Arī tad, ja dzīvnieki nebija apdrošināti un saņemt kompensāciju nebūs iespējams. Šī informācija palīdzēs plānot vilku populācijas kontroli nākotnē.

 

Tāpat vietējie mednieki pauž viedokli, ka šobrīd, kad pasaulē nāks jaunā vilku paaudze, pērn dzimušie mācās izdzīvot patstāvīgi un visbiežāk medī tos dzīvniekus, kurus vieglāk nomedīt. Tāpēc vilki uzbrukuši slikti sargātiem mājdzīvniekiem. Turklāt, vilki bijuši vairāki. Tāpat mednieki prognozē, ka vilku uzbrukumu mājlopiem vasaras laikā šogad konkrētajā apkaimē būs salīdzinoši daudz lielās populācijas dēļ.

 

 

 

 

 

Foto no mednieku albuma.