Lūšu medību piemērs Latvijā – piemērs visai Eiropai

Sākums » Aktualitātes » 2020

Lūšu medību piemērs Latvijā – piemērs visai Eiropai
Latvijas Mednieku asociācija kopā ar Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federāciju (FACE) Eiropas Komisijas līmenī darbojas, lai lūšu medības būtu iespējamas arī nākotnē – Latvijas piemērs apliecina, ka situācijā, kad lūšus kontrolēti medī, populācija ir stabila un neapdraudēta.

15.01.2020.

Eiropas Komisija ir izstrādājusi jaunas vadlīnijas aizsargājamo sugu aizsardzībai. No tām ir izņemts Biotopu direktīvas 16.1 E pantā minētais izņēmuma piemērs – lūšu medības Latvijā. Lai parādītu, kā šis izņēmums strādā, tas iepriekš bija iekļauts aizsargājamo sugu vadlīnijās.

 

LATMA lūdza nozares vadošo ministriju – Zemkopības ministriju – vērsties pie Vides un reģionālās attīstības ministrijas ar lūgumu nosūtīt Eiropas Komisijai vēstuli, kurā savukārt lūgt saglabāt aizsargājamo sugu vadlīnijās pozitīvo Latvijas piemēru attiecībā uz lūšu medībām.

 

Šī piemēra izņemšanai nav nekāda pamatojuma, jo Latvijas lūšu populācija joprojām ir aizsargāta un attīstībai labvēlīgā statusā. Balstoties uz šo piemēru, citviet Eiropā medī brūnos lāčus un arī dažās valstīs lūšus. Šim piemēram ir Eiropas mēroga nozīme.

 

Zemkopības ministrija ir paudusi šajā jautājumā savu atbalstu. Sadarbībā ar FACE  ir tapusi LATMA vēstule Eiropas Komisijai. LATMA aicināja arī Latvijas Mednieku savienību uzrunāt Vides un reģionālās attīstības ministriju, aicinot to nosūtīt Eiropas Komisijai vēstuli ar lūgumu minēto piemēru saglabāt.