Medicīniskās izziņas būs derīgas ilgāk

Sākums » Aktualitātes » 2020

Medicīniskās izziņas būs derīgas ilgāk
Veselības ministre Ilze Viņķele vakar, 6. aprīlī, izdevusi rīkojumu Nr. 75 ar kuru noteikts, ka medicīnisko atzinumu un izziņu, kuru darbība beidzas ārkārtējās situācijas laikā, izmantošanas termiņš ir trīs mēneši pēc ārkārtējās situācijas beigām.

07.04.2020.

Rīkojums izdots saskaņā ar likuma "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību" 17. panta pirmo un trešo daļu:  

 

"1. Ņemot vērā to, ka ārkārtējās situācijas laikā atbilstoši epidemioloģiskai situācijai un iespējamiem epidemioloģiskiem riskiem, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanos, ir pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana:

 

1.1. Uz ārkārtējās situācijas laiku apturēt medicīnisko atzinumu un izziņu izsniegšanu par veselības pārbaudēm, kas noteiktas normatīvajos aktos par apsardzes darbību, detektīvdarbību, ieroču apriti, pirotehnisko izstrādājumu apriti, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu civilām vajadzībām apriti, kā arī par ceļu un kuģošanas līdzekļu satiksmi.

 

1.2. Šā rīkojuma 1.1. punktā minēto izsniegto medicīnisko atzinumu un izziņu, kuru darbība beidzas ārkārtējās situācijas laikā, izmantošanas termiņš ir trīs mēneši pēc ārkārtējās situācijas beigām.

 

2. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis"."

 

Ar rīkojumu var iepazīties šeit.