Mednieku festivāls “Minhauzens” šogad nenotiks un tiek pārcelts uz 2021. gadu

Sākums » Aktualitātes » 2020

Mednieku festivāls “Minhauzens” šogad nenotiks un tiek pārcelts uz 2021. gadu
Mīļie mednieki, Minhauzens cer, ka Jums, Jūsu ģimenei un tuvākajiem šajā grūtajā laikā klājas labi un ar veselību viss ir kārtībā! Laiks rit vēja spārniem, šķiet, vēl pavisam nesen svinējām lielākos mednieku svētkus "Minhauzens 2019", un jāsaka, ka tie bija nudien grandiozi, sirsnīgi, piedzīvojumiem un emocijām bagāti. Šobrīd diemžēl nākas atzīt, ka arī mednieku festivāls “Minhauzens” globālās pandēmijas dēļ nenotiks šī gada 31. jūlijā un 1. augustā.

27.04.2020.

 

Minhauzens atklāj, ka šī paziņojuma rakstīšana ir grūtākais, ko nācies darīt festivāla 21 gada pastāvēšanas laikā, jo mums jāpaziņo, ka 2020. gada vasara būs bez ierastajiem mednieku svētkiem un festivāls tiek pārcelts uz 2021. gadu. 


Kā uzsver mednieku festivāla “Minhauzens” organizatori, festivāls nevar notikt mākslinieku, mūziķu, visa tehniskā personāla, bet, pats galvenais – festivālu apmeklētāju veselības drošības dēļ. Festivāls ik gadu medniekiem sniedz lielisku iespēju vienuviet satikt līdzīgi domājošos, draugus, būt starp savējiem kuplā pulkā un izjust mednieku garu – jautrību, draudzību, piedzīvojumu garu un azartu – tas ir galvenais iemesls, kāpēc šajā situācijā nav iespējams organizēt lielākos mednieku svētkus. Organizatori arī atgādina, ka tieši šī iemesla dēļ nav iespējams disciplīnas un citus pasākumus organizēt attālināti, jo tas nekādā ziņā neaizstās to sajūtu, ko rada mednieku festivāla “Minhauzens” piedzīvošana klātienē. Diemžēl, pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumu dēļ arī mēs esam to festivālu sarakstā, kam nākas rakstīt atcelšanas paziņojumus mūsu visu veselības un drošības labā.


Šīs vasaras plānotais mednieku festivāls "Minhauzens" mums visiem bija ļoti īpašs. Šogad kuplo mednieku saimi plānojām uzņemt vienā no skaistākajām vietām Vidzemē. Mums izdevās izveidot lielisku mākslinieku programmu, tāpat jau bijām sākuši plānot disciplīnas un paredzējām, ka tās īpaši aizraujošas. Taču šajā situācijā, kad tik daudz neskaidrību un bažu, varam apsolīt, ka darīsim visu, lai šī gada programmu varētu lielā mērā pārcelt uz nākamo festivālu. 


Atgādinām un informējam, ka mednieku festivāls “Minhauzens” šogad bija plānots 31. jūlijā un 1. augustā Dikļu pils teritorijā. Kā iecerēts bija tika plānotas 13 aizraujošas sacensību disciplīnas, suņu paraugdemonstrējumi, Dāmu mednieču kluba organizētā radošā darbnīca, Staltbriežu piebaurotāju čempionāts. Kā galvenie mākslinieki bija plānoti grupa “Dakota”, grupa “The Originals”, “Riga Reggae” un jauniešu grupa “BEKARS”. 


Ikvienam mūsu ilggadējam festivāla dalībniekam, draugiem un atbalstītājiem šajā saspringtajā laikā novēlam stipru veselību, kā arī ceram, ka situācija pasaulē jau pavisam drīz uzlabosies, lai varam tikties mednieku festivālā “Minhauzens” 2021!


Latvijas Mednieku asociācija