Nesekmīgi Covid 19 aizsegā vēlas aizliegt medības

Sākums » Aktualitātes » 2020

Nesekmīgi Covid 19 aizsegā vēlas aizliegt medības
Eiropas parlamenta kreisi noskaņota deputātu grupa, kas orientēta uz radikālu "zaļo" ideju paušanu, bija iesniegusi priekšlikumu aizliegt savvaļas dzīvnieku tirdzniecību un patēriņu uzturā, mēģinot ierobežot Covid 19 pandēmiju.

17.04.2020.

Ja aizliegums tiktu atbalstīts, tam varētu būt tālejošas un globālas sekas attiecībā uz medībām un Eiropas dabas aizsardzību.

 

Savā priekšlikumā deputātu grupa norādīja, ka savvaļas dzīvnieku tirdzniecība un audzēšana rada risku sabiedrības veselībai. Viņuprāt pastāv riski dzīvnieku vidē esošai zoonozei šķērsot starpsugu barjeru un kļūt par cilvēku saslimšanu. Tāpēc deputātu grupa aicināja Eiropas parlamentu un Eiropas Komisiju atbalstīt ES mēroga aizliegumu attiecībā uz savvaļas dzīvnieku tirdzniecību tirgos, kā arī šo dzīvnieku izmantošanu medicīnā, turēšanu, importu un eksportu, patērēšanu uzturā.

 

Balsojumā Eiropas Parlaments nosūtīja skaidru ziņu dzīvnieku tiesību aizstāvju grupai, kas mēģināja šādi ierobežot medības un ilgtspējīgu savvaļas dzīvnieku izmantošanu Eiropā Covid 19 aizsegā, 449 deputātiem balsojot "pret" šo priekšlikumu. 186 deputāti balsoja "par", 53 atturējās.

 

Vakar Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija (FACE) sazinājās ar Eiropas Parlamenta deputātiem norādot, ka Eiropā jau pastāv strikti un harmonizēti noteikumi attiecībā uz Eiropas Savienības dzīvnieku veselību un pārtikas drošību. Ir noteikumi, kas regulē dzīvnieku izcelsmes produktu izmantošanu, nosakot ļoti augstus standartus attiecībā uz sabiedrības veselību. Tas attiecās arī uz savvaļas dzīvnieku tirdzniecību gan ES iekšienē, gan uz dzīvniekiem, kuri tiek importēti.

 

Aizliedzot Eiropas Savienībā pārtikā izmantot savvaļas dzīvniekus, tam būtu tālejošas negatīvas sekas attiecībā uz dabas aizsardzību un arī medībām un makšķerēšanu, kas ir nacionālajā līmenī ļoti regulētas nodarbošanās.

 

FACE paredz līdzīgus mēģinājumus Covid 19 aizsegā aizliegt medības gan nacionālajā, gan Eiropas līmenī un rūpīgi sekos līdzi situācijai un darīs visu iespējamo, lai tas nenotiktu.    

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.