Poļu mednieki cīnās par jauno mednieku paaudzi

Sākums » Aktualitātes » 2020

Poļu mednieki cīnās par jauno mednieku paaudzi
Jau divus gadus Polijā ir spēkā Medību likuma norma, kas aizliedz medībās piedalīties jauniešiem līdz 18 gadu vecumam.

16.04.2020.

Taču tikai kopš bērnības bērnus iepazīstinot ar medībām var izaudzināt zinošu un atbildīgu jaunu mednieku paaudzi. Ienākot mežā pēc šī vecuma, jaunietis neko nezina par saskarsmi ar savvaļas dzīvniekiem un dabas likumiem, kas valda mežā. Viņam nav ieaudzināta medību kultūra, cienīga attieksme pret dzīvo dabu. Viņam nav priekšstata, cik būtiska ir robeža starp dzīvību un nāvi un kādas var būt cilvēka rīcības sekas.

 

Tagad Polijas Mednieku asociācija kopā ar Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federāciju (FACE) aktīvi darbojusies, lai ieviestu izmaiņas Polijas Medību likumā ar mērķi  atcelt aizliegumu bērniem piedalīties medībās. Likumprojekts izskatīts Polijas Parlamenta apakšpalātā. Šis ir tikai pirmais solis pretim tam, lai tiktu atcelti nepamatotie aizliegumi.

 

Polijas piemērs kārtējo reizi apliecina, cik svarīgi lai valstī būtu spēcīga medniekus pārstāvošai organizācija un kādēļ mums vajadzīga FACE! Savlaik Polijā medniekus ierobežojošās likuma normas tika noteiktas tieši mednieku organizāciju bezdarbības un sašķeltības dēļ.

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu