PVD: Āfrikas cūku mēri šogad mežacūkām lielākoties konstatē Kurzemes pusē

Sākums » Aktualitātes » 2020

PVD: Āfrikas cūku mēri šogad mežacūkām lielākoties konstatē Kurzemes pusē
Āfrikas cūku mēri šogad mežacūkām Latvijā lielākoties konstatē Kurzemes pusē, lai gan tas joprojām tiek atklāts arī citos Latvijas reģionos, liecina informācija Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

04.08.2020.

Dienests norāda, lai arī Āfrikas cūku mēra vīruss nav bīstams cilvēkiem, slimības izplatīšanās novēršanas nolūkā cilvēki aicināti ievērot piesardzības pasākumus un neaiztikt atrastos mežacūku līķus, kā arī nomazgāt apavus pēc atgriešanās mājās.

PVD arī vērš uzmanību, ka mežacūku līķos ilgstoši saglabājas inficēt spējīgs Āfrikas cūku mēra vīruss, tāpēc līķi kalpo par slimības rezervuāru dabā. Viens no efektīviem pasākumiem mežacūku populācijas atveseļošanai ir aktīva līķu meklēšana un iznīcināšana. Papildus tam mežacūkas jāmedī, lai nepieļautu to populācijas pieaugumu.

PVD joprojām aicina ikvienu ogotāju, sēņotāju, mednieku, darba veicēju, sportotāju vai dabā gājēju par atrastu beigtu mežacūku ziņot dienesta teritoriālajai struktūrvienībai vai vietējai pašvaldībai, kuras teritorijā mežacūka atrasta.

PVD par atrastajām beigtajām mežacūkām var informēt pa tālruni 29394696. Atradējiem uz šo numuru tālākai saziņai jāpaziņo savu kontaktinformāciju, kā arī, izmantojot "WhatsApp" aplikāciju, jāpievieno fotogrāfijas un jānosūta GPS koordinātes.

Dienests atgādina, ka 23 eiro un 10 centu samaksu jeb 30 eiro pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas saņems ikviens ziņotājs, kura sniegtā informācija ar precīzi uzrādītu beigtās mežacūkas atrašanās vietu apstiprināsies. Samaksa tiks veikta ar pārskaitījumu nākamā mēneša laikā. Attiecīgās izmaksas sedz Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija.

PVD inspektori no mežacūkas līķa paņems paraugu laboratoriskai izmeklēšanai.

 

Avots: PVD