REACH komiteja atbalsta svina munīcijas aizliegumu

Sākums » Aktualitātes » 2020

REACH komiteja atbalsta svina munīcijas aizliegumu
Šī gada 3. septembrī REACH komiteja akceptēja Eiropas Komisijas priekšlikumu, kas paredz aizliegt svina skrošu munīcijas izmantošanu mitrājos ne tikai medībās, bet arī šautuvēs.

14.09.2020.

Jautājumu vēl skatīs Eiropas Parlaments, bet, visticamāk, tas šim lēmumam paudīs savu atbalstu. Tajā mirklī, kad regulas grozījumi stāsies spēkā, būs atlikuši 24 mēneši pārejas periodam, lai ieviestu svina munīcijas aizliegumu.

Par spīti, tam, ka Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija (FACE) ļoti aktīvi un sīvi iestājās pret šādu priekšlikuma redakciju, REACH komiteja to atbalstīja.

FACE norāda, ka priekšlikumā ir ļoti daudz neskaidrību, kas padarīs šī normatīvā akta ieviešanu teju neiespējamu, kur nu vēl izkontrolējamu.

Saskaņā ar priekšlikumā izteikto mitrāju definīciju, visa Latvijas teritorija pēc lietus būtībā ir mitrājs. Tādēļ uz mums šis regulējums attieksies it īpaši.

FACE pašlaik mēģina šo jautājumu lobēt Eiropas Parlamentā, taču prognozes ir ļoti sliktas. Eiropas Parlaments var tikai akceptēt vai noraidīt Eiropas Komisijas priekšlikumu. Parlamentam nav tiesību veikt labojumus tekstā.

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.