Rupji pārkāpti drošības noteikumi

Sākums » Aktualitātes » 2020

Rupji pārkāpti drošības noteikumi
Šā gada 5.decembrī Viļakas novada Žīguru pagastā dzinējmedību laikā nāvējošu ievainojumu guva 1963. gadā dzimis mednieks. Latvijas Mednieku asociācija uzsver, ka šis ir skarbs atgādinājums, ka medībās nav nekā svarīgāka par drošību.

08.12.2020.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētāja Haralds Barviks:

"Šādi gadījumi ar traģiskām sekām parasti notiek reti. Diemžēl, pēdējo gadu pieredze ir citāda. Iepriekšējais traģiskai nelaimes gadījums notika pirms gada.

Analizējot pašreiz pieejamo informāciju par Žīguru pagastā notikušo, jāsecina, ka ļoti brutāli pārkāpti drošības tehnikas noteikumi. Sliktākais, ka šos noteikumu pārkāpis gan cietušais, gan tas, kurš izdarīja šāvienu.

Vienīgās zāles – atkārtot, atkārtot un vēlreiz atkārtot, ka drošības tehnika ir svēta, jo tur katrs vārds ir rakstīts ar asinīm. Un tās nav neizpildāmas un nepamatotas prasības. Jāpievērš pastiprināta uzmanība gan medību vadītājus apmācot, gan klubu iekšienē. Tieši klubos viss sākas ar nelielām atkāpēm, tad pārkāpumiem, kas galu galā var novest pie traģēdijas. Tā nedrīkst būt!

Medību vadītājiem un klubu vadītājiem drošības prasību ievērošanai jāpievērš pastiprināta uzmanība, jo ar drošību nedrīkst "spēlēties"!

Arī spilgtas krāsas elementu lietošana nav nejauša drošības prasība. Pat ražotāji jau piedāvā apģērbu, kurā šādi elementi ir iestrādāti.

Jāņem vērā arī tas, ka mežā mēs, mednieku varam nebūt vienīgie. Ir ogotāji, sēņotāji, tagad cilvēki brauks meklēt Ziemassvētku eglītes. Viņiem šāda apģērba nebūs un arī skaļā balsī viņi neklaigās. Pirms nospiest sprūda mēlīti, jābūt 100% pārliecībai, ka tas ir droši.

Ir nepieciešams regulāri apmācīt kā medību, tā arī kolektīvu vadītājus. To mednieku organizācijas esošo līdzekļu ietvaros arī dara.                     

Latvijas Mednieku asociācija izsaka līdzjūtību bojā gājušā mednieka tuviniekiem, taču vēršam uzmanību arī uz to, ka ikvienam šādā reizē jāaizdomājas par savu un blakus esošo cilvēku rīcību."