95% no parastās ūbeles dzīvotņu atjaunošanas projektiem finansē mednieki

Sākums » Aktualitātes » 2021

95% no parastās ūbeles dzīvotņu atjaunošanas projektiem finansē mednieki
Vadoties pēc jaunākajām aplēsēm, parastās ūbeles populācija ir samazinājusies, tādēļ Eiropas Komisija šobrīd vēršas pret tām Eiropas Savienības valstīm, kur šīs sugas putnu medības ir atļautas. Galvenais iemesls tam, kādēļ samazinās parastās ūbeles skaits, ir tām piemēroto dzīvotņu pārveidošana dažādu iemeslu dēļ.

02.07.2021.

Mednieki ir tā ieinteresētā puse, kas iegulda milzu darbu un arī finanšu līdzekļus, lai atjaunotu un radītu parastajām ūbelēm piemērotu dzīves vidi. 95% no parastās ūbeles dzīvotņu atjaunošanas projektiem finansē mednieki. Tāpat arī ievērojami ir samazināti parastās ūbeles nomedīšanas apjomi!

Šis ir tikai viens piemērs tam, ko dara mednieki, lai sniegtu savu ieguldījumu dabas aizsardzībā! Pasaulē daudzas dzīvnieku sugas, kuras bija uz izzušanas robežas, tieši pateicoties mednieku iniciatīvai un aktivitātēm, ir atkal atjaunojušās. Mednieki ne tikai sniedz savu ieguldījumu dzīvotņu atjaunošanā, bet veic arī monitoringu, vāc nozīmīgus datus un vistiešākajā veidā iesaistās dabas aizsardzībā.

Skaties VIDEO. Parastās ūbeles aizsardzība - jāsaglabā mednieku iesaistīšanās


Vairāk lasi FACE mājas lapā

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu