Atsākas mednieku eksāmeni

Sākums » Aktualitātes » 2021

Atsākas mednieku eksāmeni
Ar 15. novembri Valsts meža dienests atsāk pieņemt topošo mednieku un medību vadītāju pārbaudījumus.

14.11.2021.

Valsts meža dienests (VMD) atsāk pieņemt mednieku kandidātu teorētisko zināšanu pārbaudījums un praktisko iemaņu pārbaudījums šaušanā, medību vadītāju kandidātu teorētisko zināšanu pārbaudījumus, kā arī pārbaudījums šaušanā ar garstobra-vītņstobra medību šaujamieroci.

 

VMD klientus apkalpos “zaļajā režīmā”, personām, kuras vēlas kārtot gan teorētisko zināšanu pārbaudījumu, gan praktisko pārbaudījumu, ir jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, tas jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu (pasi vai eID). Ja persona neuzrādīs sertifikātu, eksāmenu kārtot nebūs iespējams.

 

No 21. oktobra līdz 14. novembrim topošo mednieku un medību vadītāju pārbaudījumi saistībā ar mājsēdi bija atcelti. Personām, kuras bija pieteikušās pārbaudījumu kārtošanai šajā laika periodā, VMD piedāvā iespēju eksāmenu kārtot tuvākajos to norises datumos, ar katru personu sazinoties individuāli.

 

Ar aktuālo eksāmenu norises grafiku var iepazīties VMD mājaslapas www.vmd.gov.lv sadaļas “Medības” apakšsadaļā “Mednieku eksaminācija”, izvēloties failu “Mednieku eksāmenu grafiks”.

 

VMD atgādina, ka turpmāk mednieku teorētisko zināšanu pārbaudījumi notiks elektroniski informācijas sistēmā “Meža valsts reģistrs”. Personai, ierodoties uz eksāmenu, līdzi jābūt rīkam, kas ļauj autentificēties ar portāla Latvija.lv vienotās pieteikšanās moduli, piemēram, internetbankas autentifikācijas rekvizītiem. Ir mainījušās teorētisko eksāmenu norises vietas. Elektroniski mednieku eksamināciju VMD organizē sekojošās vietās:

Cesvainē – Dārzu iela 4, Cesvaine, Madonas nov.

Daugavpilī - Kr. Valdemāra iela 7, Daugavpils

Gulbenē – Pamatu iela 14, Gulbene, LV-4401

Inčukalnā – Miera iela 2, Inčukalns, Inčukalna pag., Siguldas nov.

Jelgavā – Tērvetes iela 91D, Jelgava

Jēkabpilī – Mežrūpnieku iela 2a, Jēkabpils

Valmierā – Rīgas iela 40, Valmiera

Ventspilī – “Atpūtnieki”, Skaras, Tārgales pag., Ventspils nov.

Šaušanas eksāmenu norises vietas paliek nemainīgas – tie notiks tajās pašās šautuvēs, kurās līdz šim.

 

Informāciju sagatavoja Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne