Bioloģiskās daudzveidības manifests. Mednieki atjauno dzīvotnes

Sākums » Aktualitātes » 2021

Bioloģiskās daudzveidības manifests. Mednieki atjauno dzīvotnes
20 gadu laikā Francijas Mednieku federācija finansējusi projektus, kuru rezultātā iestādīti 452000 koku 564 dažādās vietās, kopā 342 ha meža un izveidoti 72,1 km dzīvžoga

01.07.2021.

Šobrīd Eiropas Komisija aicina apturēt parastās ūbeles (Streptopelia turtur) medības Rietumeiropā, lai gan mednieki ir ieguldījuši visvairāk, lai šo sugu saglabātu. Pēdējos gados ir ievērojami samazināts nomedīšanas apjoms. Ja šo putnu medības tiks aizliegtas, mednieki pārtrauks pasākumus sugas saglabāšanā.

 

Šobrīd jaunā ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģija 2030, kurā minētas jaunas vides atjaunošanas iniciatīvas, aicina vietējās kopienas – pilsoņus, uzņēmējus, sociālos partnerus – aizsargāt un atjaunot Eiropas dabu. Francijas mednieku īstenotais projekts pierāda to, ka mednieku aktivitātes ir bijušas ilglaicīgas un medniekiem ir bijusi nozīmīga loma, lai nākamo desmit gadu laikā nodrošinātu to, ka tiek atjaunotas dzīvotnes.

 

Šis Francijā īstenotais projekts ir lielisks piemērs tam, kā mednieki jau daudzu gadu garumā patiesībā īsteno ES Bioloģiskās Daudzveidības stratēģijas mērķus.

 

Šobrīd Francijas mednieki ir nodrošinājuši pētījumus un 20 gadu laikā vāktus datus par parasto ūbeli. Par spīti visam, Vendē departamenta mednieki plāno turpināt projektu, plānojot šogad iestādīt 27438 kokus, papildus veidojot 7,8 km dzīvžoga. Šāda rīcība nodrošina to, ka konkrētu sugu dzīvniekiem ir vieta, kur dzīvot, vairoties.

 

Vairāk par projektu šeit:

 

 

Franču mednieki atjauno dzīvotnes

 

 

 

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu