FACE jaunumi. Ko medniekiem nozīmē jaunais svina munīcijas aizliegums mitrājos?

Sākums » Aktualitātes » 2021

FACE jaunumi. Ko medniekiem nozīmē jaunais svina munīcijas aizliegums mitrājos?
Pēc mēnešiem ilgas vērtēšanas, kavēšanās un ļoti plašas kritikas no dažādu interesentu puses izlemts, ka jaunais svina munīcijas izmantošanas aizliegums mitrājos stāsies spēkā 2023. gada janvārī visās Eiropas Savienības valstīs.

03.02.2021.

Jaunajā regulējumā mitrāju definīcija ir daudz plašāka, nekā to paredz jau spēkā esošie ierobežojumi. Piemēram, mitrāju definīcijā tagad ir iekļauti kūdrāji ar un bez redzama ūdens, kā arī vietas, kur pēc lietus parādās ūdens, piemēram, lauki, pļavas. Lielākā problēma ir tāda, ka ap visiem mitrājiem ir noteikta 100 metru buferzona. Šaušana ar svina munīciju (skrotīm) tuvāk par 100 metriem no mitrāja ir aizliegta neatkarīgi no sugām, kādas tiek medītas.

Eiropas Medību un dabas aizsardzības federāciju asociācija (FACE) uzsver, ka medniekiem un inspektoriem būs nepieciešamas skaidras vadlīnijas, lai saprastu, piemēram, ko darīt ar nelielām teritorijām, kas īslaicīgi pārplūst, kā arī par to, kas būtu uzskatāms par kūdrāju – vai par mitrāju uzskatāms arī mežs ar kūdras augsni? Šis nebūs viegls uzdevums, jo arī plašā mērogā trūkst izpratnes par to, kā precīzi definēt mitrāju.

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.

 

Vairāk lasi www.medibam.lv