FACE paredz - totāls svina munīcijas aizliegums būs, tika kādā veidā

Sākums » Aktualitātes » 2021

FACE paredz - totāls svina munīcijas aizliegums būs, tika kādā veidā
2019. gada 16. jūlijā Eiropas Komisija uzdeva Eiropas Ķimikāliju aģentūrai (ECHA) sagatavot priekšlikumus, lai pilnībā aizliegtu tirgot un izmantot svina munīciju. ECHA publicēja ziņojumu par šo jautājumu 2021. gada 15. janvārī, kam sekoja konsultācijas ar iesaistītajām pusēm, tajā skaitā arī Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federāciju (FACE). Konsultācijas beigsies šā gada 24. septembrī.

02.09.2021.

FACE uzskata, ka ziņojumā ECHA pieejamos datus par medījumu gaļu un tās patēriņu ir interpretējusi neprecīzi un nepareizi, radot nepareizu priekšstatu par esošo situāciju. Tā kā ECHA izmantotie kritēriji principā ir neprecīzi, līdz ar to arī potenciālais risks ir novērtēts nepareizi.

2. septembrī FACE rīkoja Munīcijas Darba grupas sanāksmi tiešsaistē, piesaistot Eiropas mednieku organizāciju speciālistus. Secinājums ir viens. Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta kurss ir viennozīmīgs - svina munīcijas aizliegums tiks panākts. Jautājums ir tikai, kādā veidā. FACE norāda, ka turpinās cīnīties par noteiktiem punktiem, lai panāktu saprotamus un izpildāmus nosacījumus:
1. Kāds būs pārejas laiks, ieviešot jaunos aizliegumus?
2. Kāda ir REACH komitejas kompetence ieviest aizliegumus?
3. Vai ir iespējams ieviest aizliegumu, ja nav alternatīvas. Piemēram, vairāki munīcijas ražotāji ir norādījuši uz to, ka kalibram .22LR praktiski nav iespējams radīt bezsvina alternatīvu.
4. Ieroču pielāgošana - ECHA norādītās izmaksas ir daudz zemākas, nekā tās ir patiesībā.
5. ECHA ir ignorējusi vairākus jaunākos pētījumus par pārtikas drošību. Ziņojumā minētie svina apēšanas apjomi ir krietni vien augstāki, nekā to parāda nacionālie pētījumi. ECHA norādītie skaitļi ir pārspīlēti.
6. Kā ar sporta šaušanu un nosacījumiem?

Vairāk par šo jautājumu lasi EURACTIV.com rakstā: ECHA Report on lead ammunition near-total ban: Starting off on the wrong foot once again


Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu