FACE un Eiropas Parlamenta deputāti diskutē par medībām un dabas aizsardzību

Sākums » Aktualitātes » 2021

FACE un Eiropas Parlamenta deputāti diskutē par medībām un dabas aizsardzību
14.jūlijā tiešsaites sanāksmē tikās medību, dabas aizsardzības eksperti un Eiropas Parlamenta deputāti, lai runātu par parastās ūbeles nākotni Eiropā - medību un dabas aizsardzības kontekstā. Šīs sanāksmes mērķis bija iegūt vienotu izpratni par ūbeles aizsardzību no mednieku un likumdevēju skata punkta. Šī tikšanās ir turpinājums Eiropas Komisijas rīkotajai darba grupai, kuras mērķis ir izstrādāt Adaptīvās apsaimniekošanas plānu parastajai ūbelei.

02.08.2021.

Lai gan Latvijā parastā ūbele netiek medīta, tomēr šis ir viens no piemēriem, kā Eiropas Dabas aizsardzības un asociāciju federācija (FACE) mednieku interešu vārdā sadarbojas ar Eiropas Parlamentu, lai diskusiju procesā iesaistītu ne tikai medniekus, likumdevējus, bet arī zinātniekus. 
Ir novērota parastās ūbeles populācijas samazināšanās, tādēļ arī tiek vērstas sankcijas pret tām valstīm, kur šī putna medības turpinās. FACE uzsver, ka ļoti lielu darbu šo putnu dzīvotņu saglabāšanā iegulda tieši mednieki. Attiecīgo valstu mednieki un FACE uzskata, ka turpinot īstenot šos pasākumus, pielāgojot medību metodes, ir iespējams populāciju atjaunot. 
Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu