LATMA centās saglabāt pilnvērtīgas medību iespējas. Valdība neieklausījās

Sākums » Aktualitātes » 2021

LATMA centās saglabāt pilnvērtīgas medību iespējas. Valdība neieklausījās
Vakar, 20. oktobrī, Latvijas Mednieku asociācija kopā ar lauksaimnieku un mežsaimnieku organizāciju pārstāvjiem, kā arī Latvijas Mednieku savienības pārstāvi piedalījās Zemkopības ministrijas rīkotajā krīzes grupas sēdē, lai vienotos par iespējami labākajiem risinājumiem attiecībā uz medībām, mājsēdes kontekstā vēl pirms Ministru kabineta sēdes. Latvijas Mednieku asociāciju pārstāvēja valdes locekle Linda Dombrovska.

21.10.2021.

Sēdes dalībniekiem tika norādīts uz iespējamajiem zaudējumiem lauksaimniecībai un mežsaimniecībai, ko varētu radīt jebkāda veida medību aizliegums.

Valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” pārstāvis norādīja, ka mežsaimniecība ir ražošanas nozare, kuras darbības rezultātā tiek saražota koksne. Un mūsdienās šī ražošanas nozare nav iespējama bez medībām, kas būtībā ir ražošanas procesa sastāvdaļa. Uz problēmām, ko varētu radīt medību aizliegums norādīja arī lauksaimnieku pārstāvji.

Zemkopības ministrija solīja cīnīties, lai būtu iespējamas dzinējmedības, uzsverot, ka medību pakalpojums tiek sniegts zemes īpašniekam neklātienē. Kolektīvās medības notiek ārtelpās. Ārtelpās vakcinēti mednieki koordinēti sniedz šo pakalpojumu klāt neesošam zemes īpašniekam ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

Sākoties Ministru kabineta sēdei, kurā tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojums Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, tika norādīts, ka valdības mērķis ir samazināt slimības izplatīšanos un sarunas jau no paša sākuma bija diezgan skarbas. Tāpēc netika paredzēta iespēja medniekiem saņemt jebkāda vaida izņēmumus.

Zemkopības ministrija arī uzsvēra ka nemēģinās iegūt jebkāda veida izņēmumus medniekiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanu apliecinoša sertifikāta.

Galvenais mērķis – no 2021. gada 21. oktobra noteikt stingrus ierobežojumus cilvēku savstarpējo kontaktu mazināšanai, lai rezultātā mazinātu Covid-19 izplatību sabiedrībā. Dzinējmedības nav iespējamas bez lielāka cilvēku daudzuma pulcēšanās, tāpēc tām nebija iespējams iegūt nekāda veida izņēmumu.

Šajā brīdī medniekiem ir jāsamierinās ar esošajiem ierobežojumiem. Atliek cerēt, ka valdība pildīs savus solījumus un pēc 14. novembra, kad plānots izbeigt mājsēdi, vakcinētie vai pārslimojušie varēs atgriezties ierastajā dzīves ritmā.

Zemkopības ministrija uzsvēra, ka pēc mājsēdes beigām paredzēti arvien lielāki ierobežojumi tiem, kuriem nav sertifikātu.

Līdz 14. novembrim ir aizliegtas kolektīvās medības.

Ko tas nozīmē medniekiem?

– individuālās medības ir atļautas, lai gan joprojām ir spēkā nosacījums, ka tās ir pieejamas personām, kam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Negatīvs Covid-19 tests šajā gadījumā neder;
– individuālās medības var norisināties no 05:00 rītā līdz 20:00 vakarā. Atsevišķi izņēmumi medniekiem nav paredzēti;
– lai mazinātu pulcēšanos un kontaktus, nevar notikt dzinējmedības, kas sevī ietver arī medības ar traucēšanu;
– ar privāto transportlīdzekli atļauts pārvietoties vienlaikus tikai vienas mājsaimniecības locekļiem vai divām personām, kuras nav vienas mājsaimniecības locekļi;
– ir aizliegti privāti pasākumi un privāta pulcēšanās, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

 

Diemžēl valdība stūrgalvīgi nevēlas saprast, ka medības ir lauksaimniecības, mežsaimniecības, dārzkopības u.c. ražošanas sastāvdaļa.