LATMA iebilst pret nodevu celšanu

Sākums » Aktualitātes » 2021

LATMA iebilst pret nodevu celšanu
Vakar Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks piedalījās sanāksmē, kurā diskutēja par Ministru kabineta noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 82 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām””, kuros paredzēts būtiski palielināt nodevas esošajiem un topošajiem medniekiem. Barvika kungs sanāksmē pauda virkni iebildumu.

03.09.2021.

Noteikumu grozījumu projektā paredzēts, ka valsts nodevas likme par mednieku eksāmenu teorijā ir 35 eiro, par mednieku eksāmenu šaušanā (neietverot šautuves, ieroča un munīcijas izmantošanas izmaksas) – 25 eiro, par medību vadītāja eksāmenu – 35 eiro, par mednieka apliecības izsniegšanu – 10 eiro, par medību vadītāja apliecības izsniegšanu – 10 eiro, par mednieka sezonas kartes izsniegšanu – 50 eiro, par medību atļaujas izsniegšanu (par katru atļaujā norādīto dzīvnieku neatkarīgi no dzīvnieka sugas, vecuma un dzimuma) – 10 eiro, par atļaujas izsniegšanu ārzemniekam medīt Latvijas teritorijā  –200 eiro. Vecuma un izdienas pensionāriem, personām ar I vai II invaliditātes grupu un valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilnu laiku studējošajiem valsts nodevu par mednieku sezonas kartes izsniegšanu nepiemēro.

 

“Pašlaik ir uzsāktas diskusijas, kurās piedalās Zemkopības ministrijas speciālisti un medniekus pārstāvošo organizāciju vadītāji un Valsts meža dienesta vadība. Pozitīvā gaisotnē tiek meklētas kompromisa iespējas, jo saprotams ir tas, ka izskanējušais piedāvājums medniekiem nav pieņemams. Saprotam, ka izmaksas un cenas kāpj un, ka nepieciešami papildu līdzekļi, lai esošo sistēmu varētu uzturēt vismaz pašreizējā līmenī. Katrā gadījumā pašlaik strādājam, lai atrastu vidusceļu, kas būtu pieņemams visām ieinteresētajām pusēm,” tā Haralds Barviks.