"Šīs nevar nosaukt par likumīgām medībām!"

Sākums » Aktualitātes » 2021

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks par Viesītes novada Saukas pagastā 26. janvārī notikušo traģēdiju:

02.02.2021.

“Šīs nevar nosaukt par likumīgām medībām, jo šāviens raidīts vietā, kur nav noslēgts līgums par medību tiesību izmantošanu. Tas ir viens no rupjākajiem Medību likuma pārkāpumiem. Otrkārt, pilnīgi un totāli ignorēta virkne noteikumos noteikto drošības prasību – šauts uz neskaidri redzamu mērķi, vispār nesaprotot, uz ko šauts. Ir grūti vārdos izteikt to šoku, kas pārņem, uzzinot par šo negadījumu. Šāda rīcība nekādā gadījumā nav attaisnojama! Aicinu vēlreiz un vēlreiz ievērot Medību likumā un Medību noteikumos noteiktās prasības – tās nav rakstītas tāpat vien. Izsaku visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem! Šī nelaime ir prātam neaptverama.”

Medību noteikumi nosaka, ka kategoriski aizliegts šaut uz neskaidri redzamu mērķi. Savukārt Medību likums nosaka, ka par nelikumīgām medībām atzīst atrašanos ar lietošanai sagatavotu šaujamieroci vai medību rīku medību platībā bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, kā arī platībās, kurās medīt aizliegts.