Trofeju medības palīdz aizsargāt Āfrikas savvaļu

Sākums » Aktualitātes » 2021

Trofeju medības palīdz aizsargāt Āfrikas savvaļu
Žurnālā “The Economist” šā gada maijā tika publicēts raksts par to, ka trofeju medību aizliegums savvaļai nodarīs ļoti lielu kaitējumu. Tajā teikts, ka daudziem varētu šķist nepieņemami tas, ka kāds dodas uz Āfriku, lai tur nogalinātu dzīvniekus. Bet daudzās valstīs, kur trofeju medības ir stingri regulētas, iztika tiek nodrošināta vietējiem iedzīvotājiem, kā arī tas palīdz uzturēt stabilas dzīvnieku populācijas.

29.08.2021.

Žurnāla mājas lapā arī ir pieejama filma, kuru var noskatīties šeit!


Pateicību par šo rakstu un filmu žurnālam "The Economist” izteica arī Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija (FACE) kopā ar saviem partneriem. FACE norāda, ka medības Āfrikā mūsdienā ir ļoti pārprastas. Proti, arī nepareiza informācija masu medijos var rezultātā kaitēt dabas aizsardzības iniciatīvām.


Jānorāda, ka diskusijas par trofeju medību aizliegumu jebkurā līmenī vistiešākajā veidā var ietekmēt arī Latviju. Trofeju medību pamatā Latvijā ir tieši selektīvo medību principi. Aizliedzot, piemēram, Eiropas Savienībā trofeju medības, tiks pilnībā likvidēti selektīvo medību principi, jo principā tas ir viens un tas pats.


Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu