Vai atļauts ar pašapliecinājumu pēc 20:00 atgriezties no medībām?

Sākums » Aktualitātes » 2021

Vai atļauts ar pašapliecinājumu pēc 20:00 atgriezties no medībām?
Whatsapp lietotnē šobrīd cirkulē ziņa, ka: “Šodien Valsts policija atbalstīja Zemkopības ministrijas priekšlikumu par apliecinājumu medniekiem, kuri nav paspējuši atgriezties mājās no individuālajām medībām līdz mājsēdim (pēc būtības kā no darba uz mājām)..."

22.10.2021.

Žurnālam "Medības" Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis skaidro, ka:

 

“Ja pēc medībām medniekiem bijusi objektīva aizkavēšanās vai mednieks atgriežas mājās no tālākas medību vietas, medībās bijis viens, atgriežas no medībām viens, ir aizpildīts pašapliecinājums, Valsts policija, izskatot katru gadījumu individuāli, to var uzskatīt par attaisnojošu iemeslu, lai pēc 20:00 atrastos ārpus dzīvesvietas. Pašapliecinājumā ir jāmin mednieku klubs, kā arī jānorāda atbildīgās personas tālruņa numurs, lai varētu noskaidrot, cikos beigušās medības, cik cilvēku piedalījās, kādi bijuši apstākļi, kādēļ mednieks aizkavējies. Līdzīga situācija ir arī ar apstākļiem, kad cilvēkiem jāizved ārā pastaigāties suns. Tas nav atrunāts Ministru kabineta rīkojumā, bet Valsts policija pret šādiem apstākļiem izturas saprotoši.”

 

Vairāk lasi žurnāla "Medības" interneta portālā!