Eiropas Savienībā pieņemts Dabas atjaunošanas likums

Sākums » Aktualitātes » 2022

Eiropas Savienībā pieņemts Dabas atjaunošanas likums
27. septembrī Eiropas Parlamenta intergrupā notika tiešsaistes konference kuras mērķis bija izskaidrot un saprast jauno Dabas atjaunošanas likumu, kas pieņemts Eiropas Savienībā. Pasākums notika sadarbībā ar Eiropas zemes īpašnieku organizāciju un Eiropas medību un dabas aizsardzības asociāciju federāciju (FACE).

17.10.2022.

Konferencē tika apspriestas iespējas un izaicinājumi, ko nosaka Eiropas Komisijas ambiciozais mērķis – noteikt, ka līdz 2030. gadam 20% Eiropas Savienības zemes un jūru platībās ir ieviesti dabas aizsardzības pasākumi un galu galā to izplatīt pa visām ekosistēmām līdz 2050. gadam.

 

Ievadā runu teica Eiropas Parlamenta deputāts Alvaro Amaro (Álvaro Amaro), kurš uzsvēra, ka Eiropas Parlamentam ir ļoti svarīga nozīme, jo tas atspoguļos zemes izmantotāju, Eiropas Savienības pilsoņu ikdienas dzīves realitātes. Ir svarīgi iesaistīt šo normatīvi aktu īstenošanā visus lauku iedzīvotājus, medniekus, lauksaimniekus, zemes apsaimniekotājus, dabas grupas, makšķerniekus un citas iesaistītās puses, lai viņiem būtu interese piedalīties plānošanas procesos.

 

Pasākumā tika spriests, ka lēnām aizveras logs, lai droši dzīvoti Eiropas Savienībā nākotnē. Tāpat tas attiecās arī uz visu pasauli, jo Eiropas Savienības līdzšinējās saistības attiecibā uz dabas aizsardzību nav īsti īstenojušās. Tādēļ nedrīkst pieļaut, ka šis Davas atjaunošanas likums nebūs efektīvs. Tāpat tika norādīts uz to, ka Eiropas Savienības priekšlikumi ar saviem mērķiem ne vienmēr ņem vērā lauksaimnieku vajadzības un nepievērš uzmanību jautājumiem, kas saistīti ar pārtikas drošību. Eiropas Parlamenta deputāts Šnaiders uzsvēra, ka viņš aizstāvēs ilgtspējīgu lauksaimniecību, kas ir balstīta uz trim pamatakmeņiem – ekonomisks izdevīgums, draudzīgs videi un visiem pieejams.

 

Konferencē tiešsaistē piedalījās aptuveni 300 skatītāju un video ieraksts ir pieejams šeit.

 

Avots: https://www.face.eu/2022/09/intergroup-webinar-delivering-the-nature-restoration-law-for-rural-stakeholders-and-biodiversity/

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu