Igaunijas-Latvijas fotokonkurss „Lācis – mūsu kaimiņš” - 2022

Sākums » Aktualitātes » 2022

Igaunijas-Latvijas fotokonkurss „Lācis – mūsu kaimiņš” - 2022
No 25. augusta līdz 3. oktobrim norisinās fotokonkurss par Igaunijas gada dzīvnieku – brūno lāci, ko organizē MTÜ Aasta Loom sadarbībā ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju.

01.09.2022.

Tiek gaidītas fotogrāfijas, kas ataino lāča dzīvi – gan izcilas portretu bildes, gan bildes, kurās redzamas meža karaļa darbības pēdas (skrāpējumi, izkārnījumi, miga, pēdu nospiedumi u.tml.) jebkurā vietā dabā. Lācis ir ļoti uzmanīgs un gudrs dzīvnieks, kas zina, kā turēties tālāk no cilvēka. Runā, ka Igaunijā esot ap 1000 lāču, tomēr diezgan maz cilvēku, kuri patiešām ir satikuši lāci. Latvijā to ir vēl mazāk. Daži jaunie lācēni ir izteikti drosmīgāki un mazāk baidās no cilvēkiem, bet īstie vecie lāči izvairās no cilvēka un tos var ieraudzīt tikai ar viltību un no speciāli izbūvētiem slēpņiem. Konkursā tiek gaidīts viss, kas saistās ar lāci – gan bildes ar lāču mazuļiem, gan lāču papi, gan lāču dzīves dažādās ainas visa gada garumā. NB! Tiek gaidītas arī fotogrāfijas no novērošanas kamerām, kurās iemūžinātas aizraujošas lāču dzīves darbības ainas.

Konkursa mērķis ir izveidot izglītojošu fotoizstādi par lāču daudzveidīgo dzīvi.

Izstāde Igaunijā tiks atklāta oktobra beigās, bet Latvijas Nacionālajā dabas muzejā – novembra beigās.

Labākās fotogrāfijas tiks apbalvotas ar balvām, tostarp viena nakts „Natourest” lāču vērošanas slēpnī Alutagusē.

Izstādi atbalsta SIA „Karu Katus”.

Prasības fotogrāfiem

Konkursa drīkst pieteikt tikai fotogrāfijas, kas uzņemtas Latvijā vai Igaunijā.

Fotogrāfijām jābūt JPG formātā, saglabātām sRGB krāsās. Ir svarīgi pievienot stāstu (maksimālais garums – 500 rakstu zīmes, ieskaitot atstarpes). Stāstā jāatspoguļo fotogrāfijas uzņemšana vai jāapraksta, kas noticis uzņemšanas vietā. Lodziņā „vieta” ir jāieraksta fotogrāfijas uzņemšanai tuvākās apdzīvotas vietas nosaukums. Viens autors drīkst iesniegt ne vairāk kā 10 fotogrāfijas.

Informācija par personas datu apstrādi muzeja mājaslapā www.dabasmuzejs.gov.lv.

Fotogrāfijas gaidām līdz 3. oktobra pusnaktij.

 

Vairāk informācijas šeit!